Abu Dabi Fonu, Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı

0

Dünyanın en büyük on üçüncü devlet hazinesi fonu olan Abu Dabi merkezli Mubadala Yatırım Fonu, kripto para birimi borsası MidChains’e yatırım yaptı.

İngilizce yayın yapan gazetesi Gulf News’in 11 Ağustos’ta bildirdiği habere göre, Mubadala Yatırım Fonul, 2019’un sonunda Abu Dabi’de piyasaya sürülecek dijital para ticareti platformu MidChains’e yatırım yaptı. Borsa uluslararası finans merkezinde ve serbest bölge Abu Dabi Global Market’te (ADGM) faaliyet gösterecek.

Yatırımı yorumlayan MidChains’in kurucusu Basil Al Askari, Gulf News’e şunları söyledi:

“Biz bir takas merkeziyiz. Borsaya benzer olduğunu düşünebilirsiniz, ancak hisse senetlerinin ticaretini yaptığınız yer bizim için kripto olur. Ayrıca saklama faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz, bu da müşterilerimiz adına kripto işlemlerini saklayabildiğimiz, düzenleyebildiğimiz ve netleştirebileceğimiz anlamına geliyor. ”

Şirkete göre, yabancı paydaşlar zaten MidChain’in ticaret platformunu kullanmaya ilgi duyduğunu belirtti. Al Askari, Bitcoin’i (BTC) mevcut itibari para birimlerinin yerine yeni bir yatırım sınıfı olarak gördüğünü söyledi.

Bu yılın başlarında, ADGM’nin Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu, MidChain’i kripto para birimi borsası faaliyetlerine izin verdi. Bu iddiaya göre, bir kez başlatıldığında, platform tamamen merkezi otorite tarafından düzenlenecek.

Haziran ayında, GMEX Group ve Arshad Khan’ın ortak girişimi olan BAE merkezli kripto varlık borsası ve koruyucusu Arabistan Bourse (ABX), ADGM’den ilk yasal düzenleme onayını aldı. ABX’in, kentin proaktif kripto varlık düzenleyici çerçevesinden yararlanmak için Abu Dabi Küresel Piyasa Otoriteleri Binasında bulunacağı bildiriliyor.

BAE tabanlı bir başka kripto borsası olan BitOasis, Nisan ayında finansal düzenleyicilerle ön onay aldı. Bir lisans almak için borsa, yılın ikinci yarısında yapmayı beklediği özel teknik ve operasyonel gereklilikleri yerine getirmek zorunda.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.