Avusturya Kripto Para Cüzdanı Yayınladı

0

Avusturya Devlet Basımevinin bir iştiraki olan Youniqx Identity AG, kripto para birimi donanım cüzdanı geliştirdi. Haberi 29 Temmuz’da yayınlanan bir basın bülteni ile duyurdu.

Açıklamaya göre Chainlock adlı donanım cüzdanı, kripto para birimi cüzdanlarına erişim sağlayan özel anahtarların çevrimdışı saklanmasını sağlıyor. Cihazın özel anahtarı üretebildiği ve ayrıca su ve ısıya dayanıklı olduğu bildiriliyor. Söz konusu cüzdan, Singapur’daki Tokenize Borsası ve Orta Avrupa’daki Coinfinity dahil olmak üzere firmanın ortakları aracılığıyla satışa sunulacak.

Bu yayın ayrıca, Avusturya Devlet Basımevinin “son derece güvenli Avusturya pasaportu gibi kimlik belgeleri için kişiselleştirme çözümleri uygulayan ve sunan” kimlik belgesi üretiminde uzmanlaştığını iddia ediyor. Youniqx, geçtiğimiz yıl firma tarafından dijital kimlik operasyonlarını genişletmek için kuruldu. Yan kuruluşun, söz konusu donanım cüzdanının yanı sıra bir video tanımlama servisi ve bir kimlik yönetimi uygulaması geliştirdiği de bildirildi.

Haber kaynaklarının yakın zamanda bildirdiği gibi, Mercedes-Benz markasının arkasındaki Alman çokuluslu şirketi Daimler, açık bir otomobil donanım cüzdanı çözümü sağlamak için Avrupa blok zinciri ara yüz çözümleri üreten Riddle & Code ile ortaklık kurdu.

Yine bu ayın başlarında, kendi ilan ettiği elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme dünya devi Siemens de benzer şekilde blockchain tabanlı çözümlerin benimsenmesine ilgi gösterdi. Özellikle Siemens, ulaştırma sektöründe blok zinciri kullanımını araştırıyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.