Bitcoin 10 Bin Dolara Yükseldi: “Bitcoin Yok Edilemez!”

0

Coin360 tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin (BTC), orta derecede değişken bir ayın ardından bugün 10 bin dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin, parabolik ilerlemesi Nisan 2018’den bu yana devam ediyordu ve nihayet 5 Haziran’da ilk kez 5 haneli fiyata yeniden ulaşmıştı. Dalgalanmaların ardından Bitcoin yeniden eski yerine yükseldi. O zamandan beri, BTC 2 Temmuz’da 10,000 doların altına düştü, 10 Temmuz’da 13,000 dolara çıktı ve 16 Temmuz’da tekrar 10,000 doların altına düşerek bir miktar hareket etti.

Bazı analistler, bu haftaki düzeltmeyi Capitol Hill’deki Libra duruşmalarıyla birlikte teknik nedenlerle ilişkilendirdiler. Ayrıca, Başkan Donald Trump’ın “Bitcoin hayranı değilim.” yorumlarını yineleyen ABD Dışişleri Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in son sözleri de etkili olacak gibi görünüyordu. Ancak, Washington’daki Libra projesinin devam eden incelemesi, milletvekillerini Bitcoin ile diğer “kripto para birimleri” arasındaki anahtar farklar konusunda eğitiyor gibi görünüyor.

Haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere Blockstream baş stratejisi görevlisi Samson Mow, Facebook’un Libra ile yeni bir şifreleme para birimi oluşturmak yerine BTC servisi sunması gerektiğini söyledi. Mow açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Libra her yargı yetkisine uygun olduğunda, bir dernek tarafından yönetilen daha karmaşık bir PayPal olacaktır. Sadece Bitcoin kullanmalılardı. ”

ABD’li Vekil: “Bitcoin’i öldürme kapasitesi yok.”

Bu arada, ABD temsilcisi Patrick McHenry, 17 Temmuz’da CNBC’nin “Squawk Box” röportajında ​​Bitcoin’in (BTC) öldürülemeyeceğine inandığını söyledi. Röportaj sırasında – politikacıların kripto para birimlerinin gelişmesine izin vereceğine inanıp inanmadığı sorulduğunda – McHenry:

“Bitcoin’i öldürme kapasitelerinin olmadığını düşünüyorum. Çinliler bile güvenlik duvarları ve toplumlarına aşırı müdahaleler kullanarak Bitcoin’i öldüremedi. ”

McHenry ayrıca, yeni başlayanlar veya şirketler tarafından desteklenen daha yeni kripto para birimlerinin, Bitcoin’in merkezi olmayan açık erişim ağının başarısını çoğaltmaya çalıştığını belirtti. Sonunda şu sözleri ekledi:

“Bitcoin’in özü Libra’nın, Facebook’un ve şirketlerin taklit etmeye çalıştığı şeydir.”

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, ABD’nin Senato Bankacılığı Komitesi, 16 Temmuz’daki ifadenin ilk gününde, Facebook’un kripto projesi hakkında bir dalga şüphesi yarattı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.