Bitcoin 11.800 Doların Üzerinde, Ethereum ve XRP Yükseliyor

0

29 Haziran Cumartesi günü verilerine bakıldığında ilk 20 kripto para biriminin çoğu, gününden güne ciddi kazanımlar sağladığını bildiriyor. Fakat Bitcoin (BTC) yeniden 11.800 $ sınırının altında kaldı. Coin360 verilerine göre, Bitcoin şu anda % 0,14 arttı. Haftalık grafiğe bakıldığında, Bitcoin (BTC) birimi % 13’ün üzerinde seyrediyor.

Ethereum (ETH) şu anda 32,5 milyar dolar olan pazar bonosu ile en büyük altcoin pozisyonunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin olan Ripple XRP gün içinde 17.6 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

Coin360 verileri, Ethereum’un son 24 saat içinde değer artışını yaklaşık % 0,6 oranında gördüğünü gösteriyor. Basında Ethereum, 306 $ civarında işlem görüyor. Haftalık değerlere bakıldığında bu birim de 3.2% değer kazandı.

Ripple XRP, son 24 saat içinde % 2 oranında artış kaydetti ve şu anda yaklaşık 0,421 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık ölçekte bu birim neredeyse % 6 düştü.

İlk 20 kripto para birimi arasında, en dikkat çeken kazancı bildiren kripto birimi aynı gün 24 saat içinde % 69’dan fazla kazanç gören Chainlink (LINK) oldu.

Haber kaynaklarının bu haftanın başlarında bildirdiği gibi, büyük kripto para birimi borsası Coinbase Pro, Chainlink için destek ekledi. Ayrıca, bu ayın başlarında çıkan haberler, Google Cloud ekibinin Chainlink’in yazılımını BigQuery kurumsal bulut veri tabanına entegre ettiğini bildirdi. Ve Ethereum ademi merkeziyetçi uygulamaları ve akıllı sözleşmelerle zincir halinde ve bulut tabanlı bir etkileşime izin verdiğini ortaya koydu.

Basın zamanında, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 338,7 milyar dolar seviyesindeydi. Bu değer bir hafta önce bildirilen değerden % 2,8 daha fazla. Son zamanlarda usta ticaretçi ve yazar Peter Brandt, Bitcoin’in büyümeye devam edeceğini, ancak altcoinlerin bu kazanımları hissetmeyeceğini öngördü.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.