Bitcoin 8000 Dolara Ulaştı Ethereum, XRP Düşüyor

0

25 Mayıs Cumartesi ilk 20 kripto para biriminin çoğu günlük ılımlı zararlar gördü; zira Bitcoin (BTC) değeri, gün içinde 8.000 doları aştı. Ethereum ve XRP gibi birimler düşüş yaşarken Bitcoin SV ve Bitcoin artış gösteriyor. Verilere göre, Bitcoin bir önceki aya göre yüzde 50’lik bir artış oranıyla 8.025 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında, BTC’nin % 9,4 civarında olduğu görülüyor.

Ethereum (ETH) şu anda 26,6 milyar dolar olan pazar bonosuyla en büyük altcoin olma pozisyonunu sürdürüyor. İkinci en büyük altcoin XRP, gün içinde 16,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Veriler, ETH’nin son 24 saat içinde neredeyse % 0,41 oranında düşmüş olduğunu gösteriyor. İşlemlerde ethereum 251 dolar civarında işlem görüyor. Haftalık grafikte ETH hacminin de % 6 civarında olduğu görüldü. Dün, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in zincirde akıllı sözleşmeye dayalı bir ethereum mikseri oluşturmayı önerdiği haberi geldi.

XRP, son 24 saat içinde yarı yarıya düşüş yaşadı ve şu anda yaklaşık 0,385 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık grafikte XRP % 3’ün üzerinde.

Bitcoin SV Yükseliyor

En büyük 20 kripto para birimi arasında, en belirgin fiyat hareketini bildiren birim ise günde %7’nin üzerinde bir hareketle Bitcoin SV (BSV) oldu. Haberlerde 21 Mayıs’ta bildirdiği gibi, BSV organizatörü Satoshi Nakamoto Craig Wright, Bitcoin’in tanıtım belgesi ve kodu için ABD telif hakkı tescillerini sunmuştu. Haberin ardından BSV’nin fiyatı % 100’ün üzerine çıktı.

Gün içinde, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 250,8 milyar doları buldu. Bu değer bir hafta önce bildirilen değerden yüzde sekiz daha yüksekti. Dün çıkan haberlere göre, gizlilik odaklı şifreli anlık mesajlaşma servisi Telegram, Telegram Açık Ağı (TON) için yeni bir programlama dili oluşturdu.

Diğer sektör haberlerinden yakın tarihli bir habere göre, kripto para sektörü, olumlu yatırımcı duyarlılığı nedeniyle yükseliş belirtileri gösteriyor. Görünüşe göre bu durum son kripto para rallisinin teşviki ile gerçekleşti. Böylece piyasalarda hareketlilik ve Bitcoin gibi birimlerin değeri artıyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.