Bitcoin 9.000 Doları Gördü

0

27 Mayıs Pazartesi günü hafif bir düzeltmenin ardından, kripto piyasaları bugün güçlü bir pozitif ivme yakaladı. Bitcoin (BTC) bir yıldan fazla süredir kaydedilen en yüksek fiyat noktasına yükseldi. Verilere göre ilk 50 kripto para biriminin hemen hemen hepsi değer kazandı.

Bitcoin günde % 9’dan fazla büyüme kaydetti ve 9000 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. 26 Mayıs tarihinden önce küçük düşüşler yaşadıktan sonra en iyi kripto Bitcoin, akşama saatlerinde keskin bir yükselişe geçti. Bitcoin, bu hafta önemli bir volatilite gördü ve bugünün yeni fiyat zirvesine çıkmadan önce, 23 Mayıs’ta haftanın en düşük seviyesi olan 7.550 $ seviyesine düştü. Bitcoin en son bir yıl önce Mayıs 2018’in ikinci haftasında 8.700-8.800 dolar aralığında işlem gördü. Haftada, Bitcoin % 10.5 artış kaydetti. Kendi teknik analizinde, ticaretçi Peter Brandt, Bitcoin dalgalanmasının “ilerlemenin FOMO aşamasını” temsil ettiğine dikkat çekti.

Ethereum, XRP, Litecoin ve Diğerlerinde Son Durum

Piyasa değeri ile en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da ciddi kazanımlar gördü. Bu nedenle gün içinde % 7.1 artışla 267.50 dolardan işlem gördü. Ethereum dünkü işlem saatlerinde Bitcoin’in fiyat artışıyla güçlü bir korelasyon gördü. Bugünün kazancı, ETH’i 18 Mayıs’ın ortasındaki ilk fiyat zirvesine ve daha uzun bir süreçte 2018 yılının başlarında görülen son fiyat seviyelerine kadar çıkardı. En yüksek altcoin olan Ethereum şimdi haftalık % 7.22 işlem görüyor.

XRP, gün içinde 0.41 dolardan işlem gördü ve % 6.9 artış kaydetti. Dünkü yenilenme ile tüm XRP varlığının hafta ortasında gördüğü zararlar tersine çevrildi. XRP birimi haftayı % 3,5’lük kazançla kapattı.

Gün içinde ilk on kripto para biriminin tümü önceki grafiklerine göre kazanç sağladı. Pazar genelindeki fiyat artışında beşinci en büyük kripto Litecoin (LTC) için % 12.1, altıncı sıradaki kripto EOS için% 9.6 ve dördüncü sırada yer alan Bitcoin Cash (BCH) için % 8.2’lik bir kazanç göze çarpıyor.

Kripto para birimlerinde ilk yirmiye bakıldığında, tüm madeni paraların artış gösterdiği görülüyor. Ayrıca birkaç birimin çift haneli kazanç elde ettiği göze çarpıyor. Bunların arasında Bitcoin SV (BSV) 12. sırada yer alıyor ve gün içinde neredeyse % 25 yükseldi. 19. en büyük kripto para Nem (XEM) için % 11 ve 11. sırada yer alan Tron ​​(TRX) için % 9’dan fazla artıştan söz ediliyor.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 269,6 milyar dolar civarında. Bu rakam en son 2018 Ağustos’unda görülen bir seviyeydi. Toplam değerin içinde % 57,3’lük Bitcoin hakimiyeti göze çarpıyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.