Bitcoin, Borsada Düşüş Yaşadı

0

20 Mayıs Pazartesi tarihinde ilk 20 kripto para biriminin çoğu, günlük olarak küçük zararlar gördü. Bitcoin (BTC) yeniden 7.900 doların altına düştü. Verilere göre, Bitcoin gün içerisinde% 1.7’nin üzerinde bir düşüş yaşadı. Haftalık grafiğe bakıldığında, bu oran % 10’dan fazla oldu.

Bugün erken saatlerdeki haberlere göre, ABD’li bankacılar devi JPMorgan Chase’in stratejistleri, Bitcoin’in son rallisinin görünüşte kendi gerçek değeri olarak hesapladıkları için yükseldiğini savundu.

Diğer Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin biriminde yaşanan düşüş diğer kripto paralarda da görüldü. Ethereum (ETH) şu anda 26,5 milyar dolar olan pazar bonosu ile en büyük altcoin pozisyonunu sürdürüyor. İkinci en büyük altcoin, XRP, pazartesi günü içinde 16,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip oldu. CoinMarketCap verileri, Ethereum’un son 24 saat içinde% 2,7’nin üzerinde olduğunu gösteriyor. Basında ETH, 249 dolar civarında işlem görüyor. Hafta içinde ETH % 24’ün üzerinde değer artışı gördü.

XRP ise son 24 saat içinde% 2,2’nin üzerinde bir düşüş gösterdi ve şu anda yaklaşık 0,395 $ seviyesinde işlem görüyor. Hafta içinde bu birimin değeri yaklaşık % 19,5 arttı. İlk 20 kripto para birimi arasında, kazanç elde eden yalnızca % 6’lık artışla monero (XMR) var.

Gün içinde, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 245,2 milyar dolar civarındaydı. Bu değer bir hafta önce bildirilen değerden % 12,8 daha fazla. Dün attığı tweette Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, kripto kışının sona erdiğini iddia etti.

Geleneksel pazarlarda, Amerika Birleşik Devletleri borsaları şu ana kadar belirgin kayıplar görüyor, S&P 500% 0.58 ve Nasdaq gün içinde % 1.04 düşüş gösterdi. Öte yandan, CBOE Volatilite Endeksi (VIX), aynı tarihte % 7.39 oranında değer kazandı.

Başlıca petrol vadeli işlem ve endeksleri bugün yükselişe geçti. WTI Crude % 0.29, Brent Crude % 0.44, Mars US ise% 0.45 düşüş gösterdi. OilPrices’e göre, OPEC Basket % 1,89 oranında yükseldi ve Kanada Ham Endeksi endeksinde pazartesiden itibaren değer değişikliği olmadı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.