Bitcoin Büyümesinden Ekonomik Kargaşa Sorumlu

0

Circle CEO’su yaptığı açıklamada “Bitcoin büyümesinden makro ekonomik kargaşa sorumlu.” dedi. Kripto ödemeleri şirketi Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, makroekonomik kargaşanın Bitcoin’in (BTC) yakın zamandaki büyümesinden sorumlu olduğunu belirtti.

5 Ağustos’ta CNBC’ye verdiği röportajda Allaire, Bitcoin biriminin jeopolitik ve makro ekonomik kargaşa zamanlarında servet depolamak için kullanılan güvenli bir liman olduğunu belirtti. Allaire, bu birimin son kazancı ile Çin yuanının devalüasyonu arasında 11 yılın en düşük seviyesine dokunduğunu belirten bir korelasyon olduğunu belirtti:

“Orada bazı makro korelasyonları çok net bir şekilde görebilirsiniz. Özellikle, genel olarak Bitcoin’in, bu küresel makro güçlerine daha geniş bir şekilde katılarak şifrelenen kripto temasının gittikçe daha netleştiğini düşünüyorum. Artan milliyetçilik, artan miktarda para birimi çatışması, ticaret savaşları bunların hepsi egemen olmayan, oldukça güvenli bir dijital değer deposunu destekliyor. ”

Çin Kripto Konusundaki Duruşunu Yumuşatıyor mu?

Gazeteci, Allaire’ye Bitcoin’in Çin’de kolayca satın alınamayacağı düşünülürse, büyümenin Çin sermaye girişinden kaynaklandığına inandığını veya sadece bu girişimin öngörülmesinden fayda sağlamaya çalışan yatırımcıları sordu.

Allaire, Çin’in denizaşırı şirketler aracılığıyla kripto para birimi piyasasında önemli bir katılımcı olduğunu ve hükümetin Bitcoin’e karşı tutumunu yumuşattığını söyledi.

The Circle CEO’su, Temmuz’da, ülkenin en büyük dört devlete ait ticari bankasından biri olan Çin Merkez Bankası’nın yaptığı çalışmayı hatırlattı. Bu çalışma Bitcoin’in ne olduğunu ve ülkenin mahkemelerinin Bitcoin’i yasal mülk olarak nasıl tanıdığını gösteren bir bilgi grafiği seklindeydi.

Son olarak, Allaire büyük kripto para birimi borsası Huobi’nin yasal yükümlülüklerinin bir parçası olarak bir Komünist Parti şubesi oluşturduğunu söyledi. Ve Çin devletiyle daha yakın ilişkiler geliştirdiğinin sinyallerini verdi. Çin yasalarına göre, üçten fazla Komünist Parti üyesi olan herhangi bir şirket kendi şubesini kurmalıdır.

Haber kaynaklarının Nisan ayında bildirdiği gibi, Allaire kripto ve blok zinciri endüstrisinin sivil toplumun nihayet nasıl işleyeceği ile ilgili temel bir yeniden tasarım olduğunu belirtti. “Dijital Çağda Para ve Ödemeler” başlıklı bir panelde Allaire, blockchain ve kriptoların sadece ödeme araçları değil, aynı zamanda kayıt tutma için de temel bir sistem olduğunu söyledi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.