Bitcoin 7900 Dolara Düştü, Ethereum ve XRP’de Son Durum

0

ABD borsaları küçük yükselişler görürken Bitcoin 7900 dolara düştü. 22 Mayıs Çarşamba günü ilk 20 kripto para biriminin çoğu, günlük olarak ılımlı zararlar bildirdi. Bitcoin (BTC) yeniden 7.900 dolar işaretinin altına düştü. Verilere göre, Bitcoin gün içerisinde % 5’in üzerinde bir düşüşle, 7.850 dolardan işlem gördü. Haftalık grafiğe göre, Bitcoin 1,83% ‘in üzerinde değer kaybetti. Haberler bu hafta, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerini listeleyen ikinci küresel borsa olan CME Group’un BTC vadeli işlem ticareti için en büyük işlem hacmini kaydetmek üzere olduğunu bildirdi.

Ethereum (ETH), halihazırda 26,9 milyar dolar olan pazar bonosu ile en büyük altcoin pozisyonunu elinde tutuyor. Son veriler, Ethereum’un son 24 saat içinde % 5’in üzerinde olduğunu gösteriyor. Piyasada ETH 252 dolar civarında işlem görüyor. Haftalık grafikte Ethereum da düşüş yaşadı ve %8,7’den fazla değer kaybetti.

İkinci en büyük altcoin, XRP, Çarşamba günü 16,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti. XRP, son 24 saatte neredeyse % 1 düşüş gösterdi ve şu anda yaklaşık 0,391 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftadalık grafikte XRP % 9,2’nin üzerine düştü.

En iyi 20 kripto para birimi arasında, çift haneli fiyat hareketini rapor eden tek birim, gün içinde % 25’in üzerinde olan Bitcoin SV (BSV) oldu. Dün çıkan haberlere göre kendini BSV organizatörü ilan eden Satoshi Nakamoto Craig Wright, Bitcoin’in teknik incelemesi ve kodu için ABD telif hakkı tescillerini yaptı.

Basın zamanında, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 246,2 milyar doları buldu. Bu değerlerin bir hafta önce bildirilen değerden % 5 daha düşük olduğu görülüyor. Geleneksel pazarlarda, Amerika Birleşik Devletleri borsaları şu ana kadar belirgin artışlar gördü. Öte yandan, CBOE Volatility Index (VIX), gün içinde % 1.74 oranında değer kazandı.

Başlıca petrol vadeli işlem ve endeksleri bugün düşüş yaşadı; WTI Crude % 1,43, Brent Crude % 0,8 ve Mars US % 0,92 düşüş gösterdi. OilPrices’e göre, OPEC Basket % 0.14 oranında değer kaybetti ve Kanada Ham Endeksi gün içinde % 1,86 değer kaybetti.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.