Bitcoin Hakkındaki Görüşlerin % 83’ü Olumlu

0

Teknoloji araştırma kuruluşu Comparitech, 48 bin Reddit mesajını analiz etti. Buna göre Bitcoin ile ilgili görüşlerin %83’u olumlu.

Teknoloji araştırma kuruluşu Comparitech, hangi kripto para birimlerinin en uygun şekilde görüntülendiğini belirlemek için 48 bin Reddit mesajını analiz etti. Bunun bir için uygulama kullandı. Çalışma ayrıca ulusal ve uluslararası haber kaynaklarından 7.500 metin içeriyordu.

Metinler, çalışmaya dahil edilen diğer makalelerle ilgili olarak olumlu ve olumsuz düşüncelere dayanarak puanlandı.

Kripto Varlıklar Hakkında Tartışmalar Yayılıyor

Genel olarak kripto para birimi hakkındaki konuşmalar Mart 2017’de Bitcoin (BTC) altından daha değerli hale geldiğinde artmaya başladı. Bu durum Aralık 2017’de Bitcoin fiyatıyla zirveye ulaşınca tavan yaptı. Ancak genel olarak fiyatlar düşmeye başladığında bir kez daha geriledi.

Bununla birlikte, tartışmalardaki hararet kripto para birimi fiyatlarının düştüğü Kasım 2018’de en yüksek seviyelere yükseldi. O zamandan beri, fiyatların artması ve Libra biriminin açıklanmasıyla birlikte alt başlıklar üzerinde kripto para birimi tartışmaları arttı.

Çevrimiçi Kripto Tartışmalarının % 85’inden Fazlası Olumlu

Konuyla ilgili konuşmaların % 85,5’inin duyarlılık açısından olumlu olduğu tahmin ediliyor. Bununla birlikte, medya maddelerinin analizi farklı bir tablo çizdi. Ancak çoğu kurum olumlu yayınlardan daha fazla olumsuz makaleler yayınlamaktadır.

Bunların içinden en fazla olumsuz yayın yapanlar, HuffPost, Business Insider ve International Business Times oldu. Businnes Times olumluların iki katı kadar olumsuz içerik yayınladı. Sadece Forbes bu trendi korudu ve kripto para birimi ile ilgili içeriklerinin % 80’i olumlu bir duyarlılığa sahip oldu.

Düşüşlerle Birlikte Kripto Paralar ve Bitcoin

Facebook’un Libra para birimi ile ilgili olumlu düşünceler Reddit’te çizelgelerin başında geliyor. Görüşlerin inanılmaz bir çoğunluğu; % 97.7’si olumlu olarak değerlendirildi.

Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tron (TRX) da iyi bir performans sergiledi, Reddit konuşmalarının % 85 ila 90’ı olumluydu. Bitcoin % 83.5 olumlu bir puan aldı, bazen tartışmalı Tether bile olumsuz görüşlerden iki kat daha fazla olumlu yorum aldı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.