Bitcoin Madencileri Piyasayı Kontrol Ediyor mu?

0

Bitcoin madencileri, 2020 blok karşılığı yarıya düşünce geliri en üst düzeye çıkarmak için pazarı koordine etmek istiyorlar.

Bu, popüler tüccar Filb Filb tarafından Bitcoin’in dolar karşılığı olarak 17 Temmuz’da 9,000 dolara yaklaşınca yapılan yeni bir Bitcoin fiyat analizinin sonucuydu.

En büyük kripto para birimi, bu hafta değişken bir dönem geçirdikten sonra bu hafta önemli bir düşüş kaydetti. Analistler pazarda hangi faktörlerin diğerlerini etkilediğini belirlemeye çalışıyor.

Filb Filb, bununla birlikte madencilerin karlılıklarını mümkün olduğunca optimize etmek istediklerini öne sürüyor. Bu nedenle Bitcoin’in bu yıl yeni düşüşler göreceğini sanmıyor. Onlara göre durum sıkı şekilde kontrol altında. Durum şöyle özetleniyor:

“Satoshi’nin kendisinin de söylediği gibi emtia maliyetlerinin üretim maliyetini yükseltmesi muhtemel olduğuna dikkat çekti. Niye? Çünkü madenciler, birim başına gelir> birim başına maliyet olan yerlerde talebi satacaklardır. Aynı şekilde, toplu olarak gelirler <maliyet olduğunda ”satış yapmaktan mahrum edilirler”.”

Madencilikte Gümüş Kaplama

Filb Filb’e göre, ara değişikliğin büyük olasılıkla 12.5 BTC satış siparişi ile görülebilecek olan mayınlı kripto paralarını satan Bitcoin madencileri cephesinden gelmesi muhtemeldir (yani, 2020 Mayıs ayında 6.25 BTC’ye düşecek olan mevcut madencilik karşılığı).

Ardından, mevcut marjinal üretim maliyetinin hala düşük olduğu halde, gelecekteki üretim riskinden korunuyorlar.

“Düşüş piyasası yaşanırken her zaman bu 12.5 BTC siparişleri hakkında konuşuyordum.” diyor, “Bu yıl yükseliş piyasasında kayboldular ve 13000’e geri geldiler.” dedi.

Filb Filb, madencilerin yeni yarıya bir baloncuk oluşturmak için satış öncesi sözleşme yaptıkları konusunda bir teori olduğunu, bunun da arz sıkıntısı ve birim başına gerçekleştirilebilir gelirlerini en üst seviyeye çıkarma fırsatı sunacağını düşünüyor. Ardından yeni üretim maliyetini savunacak ya da 6.500 dolar Bitcoin fiyat seviyesinde önceki üretimin iki katına çıkacaklar.

Haber kaynaklarının bildirdiği gibi, Bitcoin madenciliği 2019’da bir dönüşüme uğradı ve karlılığın azalması, sektör genelinde beklenenden daha iyi sonuçlara yol açtı ve yeni tesisler açma planlarını yaygınlaştırdı.

Düşük ve buna eşlik eden madencilik eksikliği, Filb Filb zayıf oyuncuları kızdırırken, son haftalarda, madencilik zorluğu rekor seviyelere vurarak pazarın yenilenen rekabetini vurguladı ve Bitcoin ağının bilgi işlem gücünü artırdı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.