Bitcoin Madenciliği İçin Gerekenler

0

Bitcoin madenciliği yapmak için nelerin gerektiği sorusu, Bitcoin madenciliği yapmak isteyen yatırımcıların cevabını araştırdıkları soruların başında gelir. Bu soruya verilecek yanıtlar ile gerekli fizibilite çalışmaları gerçekleştirilmesinin ardından Bitcoin madenciliği yapmak mümkün olmaktadır. Bitcoin satın almak yerine gerekli donanımlara sahip olarak kendisi Bitcoin madenciliği yapmak isteyen yatırımcıların toplam yatırım maliyeti ve elde edecekleri kazancı sağlıklı bir şekilde hesaplayabilmeleri için;

  • Madencilik için nelerin gerektiği,
  • Madencilik sırasında tüketilecek elektrik miktarı,
  • Madencilik ile ne kadar kazanç elde edileceği

Bilgilerine ihtiyaçları olacaktır. Bu yazımızda Bitcoin madencisi olmak için hangi donanım ve yazılımlara sahip olunması gerektiğinden bahsederek yatırımcıların karar aşamasında yatırım maliyetini hesaplamaları için gerekli olan en önemli masraf kalemlerini öğrenmelerine yardımcı olacağız.

İyi Bir Bitcoin Madencilik Donanımı Edinin

Bitcoin madenciliği, mevcut algoritmik denklemlerin çözülmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu denklemlerin çözülebilmesi için güçlü ekran kartlarına sahip bilgisayarlar gerekmektedir. Bitcoin madenciliği için özel olarak tasarlanan bu makineler ile madencilik yapılabilmekte, her geçen gün zorlaşan madencilik için son çıkan Bitcoin makinelerinin takip edilmesi gerekmektedir.

  • Mevcut zorlaşan koşullara uyum sağlayabilecek özelliklere sahip makineler,
  • Gerekli soğutucular

İle oluşan Bitcoin makinesi fiyatları oldukça yüksek olup madenciler dilerlerse sıfır makine satın alabilecekleri gibi çeşitli platformlardan madenciliği bırakan yatırımcıların ikinci el makinelerini satın alabilme şansına sahiptirler.

Ücretsiz Bitcoin Madencilik Yazılımı Edinin

Gerekli madencilik makinası temin edildikten sonra madencilik yapılabilmesi için gerekli olan Bitcoin madencilik programının indirilerek temin edilen güçlü makineye kurulması gerekmektedir. Bitcoin yazılımları ücretsiz olup yatırımcılara ekstra bir maliyete katlanma zorunluluğu getirmemektedir.

Madencilik Havuzuna Dahil Olun

Tek başına Bitcoin madenciliği yapmak her geçen zorlaşarak imkansız hale gelmektedir. Gittikçe zorlaşan denklemlerin çözümü mümkün hale gelmedikçe oluşturulan havuzlarla pek çok kişi bir Bitcoin üretmek için ortak hareket etmektedir. Bu tip bir havuza dahil olmak için sayısı sınırlı olan Bitcoin madenciliği siteleri aracılığıyla siz de bir havuza dahil olarak size verilen görevleri yerine getirmek suretiyle madencilik yapabilir, verilen görevlerin Bitcoin üretiminde aldığı pay oranında kazanç elde edebilirsiniz.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.