Bitcoin Nasıl Alınır? Satın Alma İşlemi

0

Bitcoin satın almak son günlerde yaşanan düşüş ile pek çok yatırımcı tarafından fırsat olarak görülmektedir. 4000 Dolar seviyesinde yer alan fiyatı ile Bitcoin satın alarak kripto paralarda yaşanacak olası bir rallide parasını katlamak isteyen yeni yatırımcılar;

  • Nereden,
  • Nasıl

Bitcoin satın alabileceklerine yanıt aramaktadırlar. Gerek ülkemizde Dolar kurunda yaşanan yükselme, gerekse Bitcoin değerinin artma eğilimine sahip olması yeni yatırımcıların da kazancın büyüsüne kapılmasına neden olsa da temel bazı noktalar yerine getirilmeden Bitcoin yatırımı yapmak mümkün olmamaktadır. Bitcoin satın alarak mevcut birikimlerinizi karlı bir yatırıma dönüştürmeyi istiyorsanız sizlere en baştan neler yapmanız gerektiği ve Bitcoin satın alma yöntemlerini paylaşarak kripto para dünyasına adım atmanızı sağlayacağız.

Öncelikle Cüzdan Edinin

Bitcoin sanal bir para birimidir ve bu sanal birimine sahip olmanız için sanal bir cüzdana sahip olmanız gereklidir. Bitcoin Wallet olarak adlandırılan sanal bir cüzdan sahibi olmanız için cep telefonunuza indireceğiniz birkaç alternatife sahip uygulama çeşitleri ile kendi cüzdanınızın sahibi olarak Bitcoin satın almak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bitcoin Borsalarında Alış Satış İşlemleri İçin Hesap Açın

Bitcoin alış satış işlemleri tıpkı hisse senetlerinde olduğu gibi arz ve taleple işlem görülen borsalarda gerçekleşmektedir. Bitcoin’e yapılacak yatırımda hisse senetlerine göre ise farklı olarak;

  • Türkiye Cumhuriyeti tarafından açılmış resmi bir borsa bulunmamaktadır.
  • Hesap açmanız için yerli ve yabancı birkaç alternatif borsa seçeneğiniz bulunmaktadır.

Yerli veya yabancı bir Coin borsasında kendinize bir hesap açarak işe başlayabilirsiniz. Hesabınızın onaylanması sonrası bu hesabınıza Havale/EFT veya kredi kartı yoluyla para aktararak arz/talep ile belirlenen fiyatlar doğrultusunda Bitcoin satın alabilirsiniz.

Coin Borsası Dışında Bitcoin Satın Alma

Bilindiği üzere Bitcoin kolayca farklı bir cüzdana transfer edilebilmektedir. Coin borsası dışında Bitcoin satın almanıza yardımcı olacak bu yöntem ise Bitcoin Türkiye forum sitelerinde satışa çıkartılan Bitcoin’lerden satın almaktan geçer. Satıcının belirlediği fiyatlarda Bitcoin satın alabileceğiniz bu yöntemde satıcı ile anlaşarak cüzdan kodunuzu satıcı ile paylaşır ve satıcının talep ettiği Bitcoin ücretini havale/EFT ile göndererek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.