Bitcoin Pazar Hakimiyeti % 60’ı Geçti

0

Bitcoin pazar hakimiyeti %60’ın üzerine çıktı, bu değer son 2 yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor. Bitcoin’in (BTC) 12.000 doların üzerine katlanarak ilerlemesi ile birim Nisan 2017’den bu yana ilk kez % 60’ın üzerinde pazar hakimiyeti sağladı. Bu durum 26 Haziran CoinMarketCap verileri ile de onaylandı.

Son günlerdeki hızlı değer kazanmasının ardından, Bitcoin fiyatı 2017 yılındaki düşüş piyasalarının sona ermesinden hemen sonra görülmemiş seviyelere ulaştı. Bu başarı, şimdiye kadar benzer performans gösteremeyen altcoinlerin zararına oldu. Sonuç olarak, genel kripto para birimi piyasa limitinde Bitcoin egemenliği, artık son iki yıldaki değerlerinden tam % 62 daha fazla.

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 226 milyar dolar, toplam kripto para hacmi ise 365 milyar dolar olduğu görülüyor. Gün içinde % 12,5’lik kazanç ile Bitcoin fiyatı, ilk on kripto para biriminden ikincisi olan Ethereum’dan çok daha iyi bir performans sağlıyor. Ethereum, aynı dönemde % 6,2 getiri sağladı; pazar sınırı, Ağustos ayından bu yana ilk kez 35 milyar doların üzerine çıkmaya devam ediyor.

Bitcoin yorumcuları son gelen rakamlarında sevindiler; Armin van Bitcoin olarak bilinen Twitter hesabı CoinMarketCap’e güvendiğini ve gerçek sayının % 95’e yakın olduğunu ekledi. Açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Eğer bir kripto para merkezileşmiş, prömiyer edilmiş, düşük işlem hacmine sahipse, birden fazla borsada listelenmemişse veya yalnızca (Bitcoin) işlem görmeye mahkumsa, pazar değeri anlamsızdır. Çoğu madeni para bu kriterlere uyuyor. ”

Başka bir deyişle, Bitcoin uzun zamandır süregelen, kurulmuş bir şifreleme parası iken, yeni altcoinlerin potansiyeli neredeyse sınırsızdır ve bu durum genel piyasa- kapitalizasyon endeksini bozabilir.

Daha önceki haberlerimizde yayınlandığı gibi, 2019 yılının sonuna kadar kripto para birimi için adil bir fiyatın 21.000 dolar civarında olması gerektiğini öne süren bir teknik fiyat ölçümü yapılmıştı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.