Bitcoin Pazarı Paxful Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

0

Eşler arası Bitcoin (BTC) pazarı Paxful geçenlerde haftalık işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

2 Aralık itibariyle, CoinDance verileri 23 Kasım haftasında Paxful’un eşler arası işlemlerinin 30 milyon dolara yaklaştığını ve Bitcoin işlemlerinin platformun başlamasından bu yana istikrarlı bir artış trendi sürdürdüğünü gösteriyor.

Paxful, LocalBitcoins’in Trendini Bozuyor

Paxful kartı Paypal, yurt içi banka havaleleri ve diğer ödeme yöntemlerini kullanarak Bitcoin satın alma ve satma teklif eden kullanıcıları birbirine bağlayan bir kişiler arası tezgah üstü platformdur.

Merkezi olmayan ve gözetim altında olmayan bir hizmet olarak Paxful’un, 70 farklı ulusal itibari para biriminde Bitcoin işlemlerinin gerçekleştiğini ve 2019’un tamamında (haftada bir) 20-25 milyon dolarlık işlem gördüğü bildirildi.

Paxful 2015’ten bu yana tutarlı bir yükseliş eğilimi bildirmesine rağmen, kişiler arası kripto ticaret alanındaki usta bir isim olan LocalBitcoins.com’dan gelen veriler, 2017 kripto para birimi boğa koşusu sırasında büyük ölçüde rapor edilen yüksek hacimli bir sallantılı kavis gördü.

Buna rağmen LocalBitcoins’in hacmi, bir kaç ay boyunca Ekim ve Kasım aylarında sürekli olarak 40 milyon dolar seviyelerinin altında bir düşüş görmüş olmasına rağmen, 2018-2019 döneminde 40-60 milyon dolar (haftalık) aralığında kaldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Paxful’ın niş pazarlarından biri Bitcoin için perakende markalı kartlarının takasıdır: platformun sitesinde şu anda Amazon hediye kartlarının en popüler olduğunu ve ardından eBay, Steam ve iTunes’un geldiğini ortaya koyuyor.

LocalBitcoins’in Meydan Okuyucuları

Bildirildiği gibi LocalBitcoins pazar payının rakip LocalCryptos – eski adı LocalEthereum – olarak zorladığını gördü ve Ethereum (ETH) ile birlikte Bitcoin desteğini eklemek üzere olduğunu açıkladı.

LocalBitcoins ayrıca, kendi ülkesinde Finlandiya’da yasadışı işlem yapmayı umut eden kullanıcıları uzaklaştıran, düzenleyicileriyle birlikte resmi bir sanal para sağlayıcı olarak kayıt olma yönündeki hareketinden dolayı da eleştirilmektedir.

Haber kaynaklarının Temmuz ayında bildirildiği gibi, büyük merkezi Amerikan kripto para birimi cüzdanı ve takası Coinbase, kripto kartı pazarına girerek bazı ülkelerdeki müşterilerin marka e-postaları için kripto para alışverişinde bulunmalarını sağladı. Ağustos ayında, Japonya’nın en büyük kartı platformu Amaten, blok zinciri ağ sağlayıcısı Aelf ile ortaklaşa işaretlenmiş hediye kartları vermeye başlayacağını açıkladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.