Bitcoin SV Borsalardan Kaldırılıyor

0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından alınan karardan sonra diğer kripto para borsaları da aynı kararı almaya başladı. Alınan karara göre Bitcoin SV kripto para borsasından kaldırılıyor. Bu kaldırma işlemini ilk başlatan ise Binance borsası oldu. Binance yaptığı açıklamada Bitcoin SV isimli kripto parayı platform üzerinden kaldıracağını açıkladı. Alınan bu karardan sonra bir haberde Blockchain.com’dan geldi. Blockchain.com’da Bitcoin SV’ye verdikleri desteği sonlandıracaklarını açıkladı. Bu karar alındıktan sonra resmi olarak Blockchain.com adlı internet sitesinde yayınlandı.

Blockchain.com tarafından yapılan açıklamada ise Bitcoin SV sahiplerinin en kısa sürede bu coini farklı coinlere dönüştürmelerinin gerektiğini vurguladı. Ayrıca yatırımcılar dilerlerse Bitcoin SV isimli coini farklı platformlar üzerinde yer alan cüzdanlara da aktarabileceklerini vurguladı. Yapılan açıklamada Blockchain ekibinin oldukça uzun bir süredir BSV’yi takip ettiklerini ve en nihayetinde böyle bir karar almak mecburiyetinde olduklarını beyan ettiler. Blockchain tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kripto paraların gelişimi ve korunması için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bu ekosistemi korumak ve kollamak oldukça zor olsa da bununla mücadele edebiliyoruz. En güvenli kripto paraları bünyemize alarak onları desteklemeye çalışıyoruz. Böylelikle yatırımcılarda güven içinde yatırımlarını yapabiliyorlar. 2019 yılının başından itibaren Bitcoin SV için kısmi bir destek sunduk. Geçtiğimiz kasımda gerçekleşen hard forktan sonra BSV radarımıza girmişti ve yakından izliyorduk. Bugün böyle bir karar almak mecburiyetinde kaldık. Anlayışınıza şimdiden teşekkür ediyoruz.” açıklamalarına bulundular.

Bütün bu açıklamalardan sonra Shapeshift borsası da BSV’yi platformlarından kaldıracaklarını duyurdular. Shapeshift ile beraber tam 3 adet çok önemli platform BSV’yi resmen kaldıracaklarını açıkladılar.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.