Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi Muhtemel Kazanç Gösteriyor

0

Yeni verilere göre gelecek hafta içinde Bitcoin’in (BTC) istatistiksel olarak daha fazla kazanması bekleniyor. Borsa simsarı bir analist olan Luke Martin 25 Kasım’da bir derleme yaptı. Buna göre her vade işleminden önce ve sonra Bitcoin fiyat performansını belirten rakamlar, genel olarak daha yüksek seviyelerin sonradan ortaya çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Önümüzdeki Hafta Yükselişe Geçecek

Martin, CME Group’un aylık vadeli işlemlerini esas aldı. Aralık 2017’de piyasaya giren ilk vadeli işlemler arasında ödeme tarihi hareketli fiyatlar ile bir güç olarak dikkat çekti. Martin durumu şöyle özetledi:

“Özetle, genel olarak önce satış baskısını ve sonradan olumlu geri dönüşleri tecrübe edin.”

Hesaplamalara göre, sürenin %3’ünde Bitcoin yatırımcılarına vadeli işlem ödemesinden bir hafta önce yapılan negatif getiri, ertesi hafta pozitif getiri ile sonuçlandı.

30 Kasım 2018 tarihinde bir önceki hafta olduğu gibi Bitcoin’in dolar karşılığında kayda değer istisnalar söz konusu değil, vadeli işlemlerin tamamlanmasından sonra parite % 18’den fazla düştü.

Martin ortalama olarak, yerleşim sonrası gelirlerin sonraki hafta % 2,9 daha olumlu olduğunu söylüyor. Bundan bir hafta sonra, ortalama % 3.9 artışla, daha iyi sonuçlar elde etti. Buna karşılık, her olaydan önceki hafta % 2.4’lük ortalama kayıp görüyor. Şimdiye kadar, geçen haftaki performans % 5,1’deyidi ve normalden daha kötüydü, ancak uzlaşma haftası tersine % 7,7 artış sağladı.

Şirketten gelen son verilere göre, CME Bitcoin vadeli işlemleri, 7,800 $ sabit fiyatla yaklaşık % 2 arttı.

Vadeli İşlem Piyasalarında Düşüş Yok

Haber kaynaklarının bildirdiği gibi, vadeli işlem piyasaları, genel olarak, son haftalarda ve aylarda Bitcoin fiyat hareketini karakterize eden düşüş hissine rağmen güçlü performans görmeye devam ediyor.

Bu hafta, aynı tür operatör Bakkt, vadeli işlem hacminde net bir rekor kırdı. En iyi kişisel sonuç 27 Kasım’da 42.5 milyon dolarlık sözleşmenin el değiştirdiği zaman geldi. Önceki rekor 22 Kasım’da 20.3 milyon dolardı, sonraki günlerde de güçlü performans görüldü. Cuma günü, Bakkt 24.6 milyon dolar kazandı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.