Bitcoin ve Altcoin Birimlerinde Son Durum

0

Bitcoin (BTC) fiyatı 26 Temmuz’da yine 10.000 $ ‘a düştü, altcoin birimleri küçük hareketler gösteriyor. Analistlerin tahminleri birbirleri ile çelişiyor.

Bitcoin Fiyatı 7ooo’e mi, 20,ooo’e mi Yaklaşıyor?

Coin360’tan gelen verilere göre Cuma günü en büyük kripto para birimi Bitcoin’e yönelik satış baskısı gösterdi. Ve günlük kayıplar % 3 civarındaydı. Gün içinde Bitcoin’in dolar karşılığında haftalık zararlar % 5’in üzerine çıktı. Haftada daha önce görülen 9.580 $ ‘lık değer düşük seviyelerle zorlanıyor.

Piyasalar ABD ve Hindistan’dan gelen politik gürültü nedeniyle belirsiz kaldı. Hindistan’da, milletvekilleri kripto para birimi kullanımının tamamen yasaklandığı görüşünde. Bu arada, Bitcoin’in geri dönüş yılının geri kalanına baktığımızda, analistler en muhtemel senaryolar düşünülürken birbirinden ayrılıyorlardı.

Teknik tüccar Filb Filb, Çarşamba günü Bitcoin fiyatı için yıllık bir tahmin sundu. Olası değerin 7.000 $ civarında olduğunu gördü. Daha önceki haberlere göre kripto para madencileri fiyatları 6.500 $ ‘ın üzerinde tutmak istiyorlar. Şimdiki durumda ise, piyasaların Mayıs ayındaki blok karşılığının yarısı etkinliğinden önce 2020’de bir artış görmesi gerektiği düşünülüyor. Bununla birlikte, diğer altcoin birimlerinde durum daha pozitif. Bu yıl Bitcoin’in teknik olarak daha fazla harekete geçmesine neden olan faktörler finanse edildi.

Bloomberg’e konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, en son yükseliş tahminini sundu. CEO, kurumsal ilginin 2019’un sonundan önce Bitcoin fiyatını 20.000 $ ‘a kadar çıkaracağını belirtti.

Tahminler genel olarak, dijital varlık yöneticisi Pantera Capital’den gelen diğer yükseliş yorumunun aksine daha kısıtlı kalmaya devam ediyor. Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, CNBC kanalında Bitcoin’in önümüzdeki Ocak ayından önce 42.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi.

Altcoin Birimlerinde Son Durum

Ek olarak, herhangi bir parabolik hareket, bu hafta kripto para birimi piyasalarında gözle görülür şekilde yoktu. Ve altcoin birimleri, Bitcoin birimine benzer şekilde yana doğru hareket etti. Cuma günü verilerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %2,5 düşüş yaşadı. Litecoin (LTC) ve Binance Coin (BNB) birimleri de benzer bir performans gösterdi.

Bitcoin Cash (BCH) % 1.4 ve Cardano (ADA) % 1.8 artış göstererek mütevazı kazançlar elde etti. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, basın zamanında 271 milyar dolardı ve Bitcoin biriminin bu değerde payı % 64,5’in altındaydı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.