Blockchain Temelli Şarap Ticareti Geliştiriliyor

0

EY, blockchain temelli Güzel Şarap Ticaret Platformunun geliştirilmesine yardımcı olması için işe alındı.

Blockchain temelli bir şarapçılık yatırım platformu, gelişimi devam ederken teknoloji hizmetleri sunması için Big Four denetim firması EY ile anlaştı.

WiV Teknolojisi, müşterilerin sürekli güncellenen bir blok zincirinde sertifikalandırılmış varlıkların kökeni, kalitesi ve değeri ile şişeleri ve birinci sınıf şarap kutularını alıp satmalarını sağlıyor.

12 Ağustos’ta yayınlanan bir bültene göre,  EY, platformda mantarsız ERC-721 belirteçleri kullanılarak şarabın işaretleneceğini söyledi.

Maliyet ve Zaman Tasarrufu

Akıllı sözleşme sisteminde, şarap sahipliğini ve işlem geçmişini izlemek için kullanılıyor ve her şarap vakasının özellikleri ayrıntılı meta veriler olarak depolanıyor.

Şarap, gümrüklü bir depoda güvence altına alınıyor ve yatırımcıların bu varlıkları “daha ​​önce gereken maliyet ve zamanın bir kısmını kullanarak” alıp satabileceklerine inanılıyor. WiV Technology CEO’su ve kurucusu Tommy Nordam Jensen şöyle dedi:

“Güzel şarap tamamen takas edilebilir bir varlıktır ve provenansın korunmasında hayati önem taşır. Çünkü provenans, bir şarabın gerçekten şişe açmadan gerçek değerini kanıtlamanın tek yoludur. Günümüzde çoğu şarap ticareti genellikle yavaşlamaya devam ediyor çünkü geniş kağıt parkurları sürecin her aşamasında manuel olarak kontrol edilmeli ve bu da pazarın potansiyel boyutunu büyük ölçüde azaltıyor.”

Mayıs ayında, EY aynı zamanda Asya tüketicilerinin ithal Avrupa şaraplarının kalitesini, güvenilirliğini ve özgünlüğünü belirlemesine yardımcı olan yeni ve büyük bir platform için tescilli blok zinciri çözümü sunmaya başladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.