Büyük Moda Platformu Terra Stablecoin Birliği’ne Katıldı

0

Güney Kore’nin firmadan firmaya iş yapan moda platformu Sinsang Market, Terra Birliği ekosistemine katıldı. Terra Stablecoin Birliği büyük e-ticaret şirketlerinden oluşan ve istikrarlı kripto paralara (stablecoin) odaklanmış bir birliktir.

Güney Kore ekonomi odaklı gazete EconoNews’in 3 Ağustos’ta bildirdiği gibi, Sinsang ile Terra arasındaki ortaklık, Kore’deki mobil ödeme hizmeti CHAI’yi dağıtan bir ödeme sistemi oluşturmayı hedefliyor. CHAI, Terra’nın blok zinciri teknolojisini, sahtekarlığa karşı korumalı işlemleri ve itibari para biriminde tüccarlarla yapılan anlaşmaları sağlamak için kullanır.

Sinsang’in, müşterilerin kişisel bir teslimat hizmeti için ödeme yapmalarını sağlamak için Terra’nın platformunu kullanacağı bildiriliyor. Terra platformu CHAI aracılığıyla siparişlerin yerine getirilmesini, ödemelerini ve teslimatlarını açıkça iyileştirecektir.

Terra stablecoin, Güney Kore e-ticaret pazarı Ticket Monster’ın yaratıcısı Daniel Shin tarafından kuruldu ve o sırada toplamda 4 milyar dolar satış yaptı. Geçen Ağustos ayında, Terra, Binance Labs, OKEx ve Huobi Capital gibi birçok büyük kripto borsa liderliğindeki 32 milyon dolarlık bir fon sağladı.

“Deneyimlere bakarak, bugünün ücretlerinin bir kısmını daha hızlı, daha güvenli işlemlerin birçok e-ticaret platformu için oyun değiştirici olabileceğini biliyorum.” dedi.

1 Ağustos’ta bildirildiği üzere, Ethereum merkezli yetişkin eğlence platformu SpankChain, iki yeni ortakla birlikte “SpankPay” adlı bir kripto para birimi ödeme işlemcisi başlattı. SpankPay, kullanıcıların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Monero (XMR) ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi kripto para kullanmasını sağlayacaktır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.