Çin Sigorta Devi Ping, AI Startup SingularityNET ile Ortak Oldu

0

Çin sigorta devi Ping An, Ethereum (ETH) merkezli ademi merkeziyetçi yapay zeka (AI) kuruluşu SingularityNET ile ortaklık kurdu. İki şirket, 14 Mart’ta Medium’da yayınlanan bir basın bülteninde işbirliğini açıkladı.

Yayında, işbirliği ilk önce Optik Karakter Tanıma (OCR), Bilgisayarla Görme (CV) ve model eğitimine odaklanacak. SingularityNET, ortaklığın kapsamının gelecekte birden fazla sektöre ve girişime genişlemesi beklendiğini belirtildi.

Duyuru, SingularityNET’in 28 Şubat Perşembe günü resmi olarak Ethereum merkezli ademi merkeziyetçi pazarının beta versiyonunu lanse etmesinden kısa bir süre sonra yapıldı. Geçtiğimiz yılın ocak ayında, şirket, Dünya Web Forumu’ndaki tarım odaklı blok zincirleme Hara ile ortaklık yaptığını açıkladı. .

Dünyanın en değerli sigorta şirketi olan Ping An’ın 170 milyon müşteriye hizmet verdiği ve dünyanın en büyük kamu şirketleri Forbes Global 2000 listesinde 10. sırada yer aldığı bildiriliyor. Kriptoparaci’nın geçtiğimiz yılın kasım ayında bildirdiği gibi, Ping An ve Sanya belediye ayrıca “Akıllı Şehir” inşaatı için blok zinciri içeren stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Basın bülteni, Ping An’ın tafsız ve AI kullanan tıbbi konsültasyonlar için “One Minute Clinics” in sekiz Çin şehrinde halihazırda kullanımda olduğunu belirtildi.

Aynı ay boyunca, Kriptoparaci ayrıca Ping An’ın bankacılık yan kuruluşu Ping An Bank’ın blockchain, bulut hizmetleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini kullanarak bir butik banka açacağını bildirdi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.