Çin Yasadışı Kripto Madencilik Faaliyetlerini Durduruyor

0

Çin yetkilileri küresel kripto madencilik başkenti Sichuan’da yasa dışı Bitcoin madenciliği çiftliklerine karşı soruşturma başlattı. Soruşturma, 30 Mayıs’ta yerel medya ajansı Sina’da yayınlandı. Çıkan Çin yetkilileri küresel kripto madencilik başkenti Sichuan’da yasa dışı kripto madenciliği çiftliklerine karşı soruşturma başlattı. Soruşturma, 30 Mayıs’ta yerel medya ajansı Sina’da yayınlandı. Çıkan haberlere göre, Çin’in Sichuan eyaletindeki devlet yetkilileri yasa dışı olarak inşa edildiği iddia edilen yerel Bitcoin madenciliği çiftliklerini inceleme altına aldı.

Çin yetkilileri küresel kripto madencilik başkenti Sichuan’da yasa dışı kripto madenciliği çiftliklerine karşı soruşturma başlattı. Soruşturma, 30 Mayıs’ta yerel medya ajansı Sina’da yayınlandı. Çıkan haberlere göre, Çin Sichuan eyaletindeki devlet yetkilileri yasa dışı olarak inşa edildiği iddia edilen yerel Bitcoin madenciliği çiftliklerini inceleme altına aldı. haberlere göre, Çin’in Sichuan eyaletindeki devlet yetkilileri yasa dışı olarak inşa edildiği iddia edilen yerel Bitcoin (BTC) madenciliği çiftliklerini inceleme altına aldı.

Sichuan küresel Bitcoin madenciliği başkenti olarak anılan bir bölge. Burada yer alan madencilik çiftliklerinden bazılarının yerel yönetimden resmi onay alınmadan kurulduğu iddia ediliyor. İllegal Bitcoin madenciliği çiftliklerinde 30.000’in üzerinde Bitcoin madenciliği makinesi bulunduğu saptandı. İzinsiz kurulan çiftliklerin yetkililer tarafından tespit edilmesi ve incelenmesi gündemde.

Özellikle, yasa dışı oldukları iddia edilen madencilik çiftlikleri, büyük bir Çin nehri olan Sichuan’ın Dadu nehri boyunca konumlanmış durumda. Bu büyük nehrin üzerine şu anda Shuang Jiang Kou adlı dünyanın en büyük dolgu barajı inşa ediliyor. Bu yerleşim yeri, Bitcoin madenciliği için en ucuz elektrik fiyatlarından birini öngörüyor.

Yerel bir denetim grubundan bir yetkili, yetkililerin konuyu hala araştırmakta olduğunu ve durumla ilgili daha fazla bilgi açıklayamadığını söyledi. Sichuan eyaleti, 2017’den beri çoğunlukla ucuz elektrik, düşük nüfus yoğunluğu ve soğuk iklimi nedeniyle kendisini küresel bir Bitcoin madenciliği merkezi olarak geliştiriyor. Eyalet, Xinjiang, İç Moğolistan ve Yunnan da dahil olmak üzere, kripto para birimi madenciliği için elverişli olan Çin’deki en büyük yerleşimlerden biri.

Tüm bu yerleşimlerin birleşimi, Çin’in dünyadaki en büyük Bitcoin maden havuzlarının çoğunu kontrol ettiğini gösteriyor ve Çin’i kripto madenciliği konusunda bir süper güç haline getiriyor. Haberi yapan Sina’ya göre, dünyanın Bitcoin’inin % 70’i Çin’de bulunuyor. Çin’deki Bitcoin’in ise % 70’i öncelikle Sichuan eyaletinde bulunuyor çünkü Dadu Nehri Havzası’nın elektrik kapasitesi burada madencilik için uygun olan ucuz elektriği sağlıyor.

Son zamanlarda, makroekonomik politikalardan sorumlu bir devlet kurumu olan Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, otoritenin ülkedeki kripto madenciliğini yasaklamayı düşündüğünü açıkladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.