Bitcoin Nereden Alınır?

 • Yayınlanan: Bitcoin (BTC)

 • Katılımcı
  #2853

  Bitcoin satın alma işlemlerini birçok farklı platformdan gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin neredeyse tüm dünya ülkelerinde kullanılan ve geleceğin para birimi olarak öngörülen sanal bir para birimidir. Bitcoin alış satış işlemleri için günümüzde hem Türkiye’de hem de yabancı birçok site bulunmaktadır. Bitcoin satın almak için:
  • Güvenilir bir web sitesi bulmanız gerekmektedir. Bunun için bitcoin forumlarından ya da Facebook aracılığı ile farklı siteleri kıyaslayarak, en güvenilir siteyi bulabilirsiniz.
  • Siteyi bulduktan sonra bir cüzdan ve hesap oluşturmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra arzu ettiğiniz oranda bitcoin satın alabilir ya da satabilirsiniz.

  Bitcoin Nasıl Alınıp Satılır?
  Bitcoin nasıl alınır için birkaç yöntem bulunmaktadır. Eğer bitcoin madenciliği yapacaksınız bunun için yüksek bir elektrik faturasını gözden çıkarmanız ve bitcoin madenciliği için özel bir yazılım ile üretilmiş bir bilgisayar kullanmanız gerekmektedir. Eğer hazır bitcoinleri satın alacaksınız sanal bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bitcoin depolanabilen bu cüzdanlar sayesinde bitcoin satın alabilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. Cüzdanınıza TL transferi yaparak, farklı site aracılığı ile dilediğiniz kadar bitcoin alışverişi yapmanız da mümkün.

  Bitcoin Yasal mı?
  Bitcoin fiyat grafiği sürekli yükselen bir para birimidir. İnsanların henüz yabancılık çektiği sanal bir para birimi olmasıyla ve oldukça yüksek rakamların konuşulmasıyla da yasal olup olmadığı merak edilmektedir. Bitcoin yasaklanmış bir para birimi değildir. Ancak bazı ülkeler para birimi olarak bitcoini kabul etmemektedir. Türkiye kapsamında bitcoin yasak değildir. Ancak işleyişi ve yapısı sebebiyle yasal bir para birimi olarak da kabul edilmemektedir. Ancak yasal boşluklar sebebiyle kullanıcılar bitcoin kullanmaya devam etmektedir. Bitocin oldukça sağlam bir işle kayıt hafızasına sahip olduğu için oldukça güvenilir bir sistem kullanmaktadır. Yasal olarak bitcoin’in herhangi bir ülkede yasaklanmamasının sebebi de budur.

  Bitcoin Güvenilir mi?
  Bitcoin Türkiye ve tüm dünyada kullanılan, kabul edilmiş bir para birimidir. Bitcoin için kullanacağınız ara ve araç sitelerin güvenliği tamamen kişisel sorumluluk kapsamındadır. Ancak borsa ve güvenilir siteler aracılığı ile yapacağınız alışverişler oldukça güvenlidir. Bitcoin kriptosu gereğinde aynı para iki defa harcanamamaktadır. Sistem; parayı farklı birine gönderip göndermediğinizi analiz eder. Bundan dolayı da kontrolsüz olarak, hileli durumlarda bitcoin satmak söz konusu olmamaktadır. Bitcoin değeri günümüzde 4 bin Dolar civarında dolaşmaktadır. Oldukça değerli bir para birimi olması sebebiyle en iyi yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir. Geleceğin tek para birimi olacağı öngörülmektedir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.