En Güvenilir Bitcoin Cüzdanı

 • Yayınlanan: Bitcoin (BTC)

 • Katılımcı
  #2854

  Bitcoin için güvenilir cüzdan bitcoin birikimine sahip olan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bitcoin servetinin korunması ve saklanması için tek yol olan Bitcoin wallet, güvenilir olarak tercih edilmektedir. Bu cüzdanlar arasında en çok kullanılanları arasında Electrum gelmektedir. Bunun sebebi ise:
  • Electrum özellikle kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay kullanım avantajı sağlamaktadır.
  • Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz cüzdanlar arasındadır. Blok zinciri indirmediği için hızlı olarak çalışır.
  • Özel anahtarlarınızı şifreleme yöntemi ile saklamaktadır.
  • Bilgisayarın başına herhangi bir olumsuzluk geldiğinde belirlediğiniz kurtarma kelimeleri ile bitcoinlerinizi geri alabilirsiniz.

  Bitcoin Cüzdan Nedir?
  Bitcoin wallet nedir, bitcoin wallet bitcoinlerinizi muhafaza edebileceğiniz elektronik bir cüzdandır. Bitcoin wallet dışında bitcoinlerinizi muhafaza edileceğiniz bir alan yoktur. Bu cüzdan aracılığı ile dilediğiniz zaman bitcoin cüzdanınıza bitcoin gönderebilir, satış yapabilir ya da nakite çevirebilirsiniz. Bitcoin cüzdanları çeşitlidir. Bunlar arasında:
  • Masaüstü Bitcoin Cüzdanları (Bitcoin Core, Electrum, Armory, Bitgo vs..)
  • Web Bitcoin Cüzdanları (Blockchain Wallet, Coinbase, Xapo vs..)
  • Mobil Bitcoin Cüzdanlar (Simple Bitcoin, Electrum Mobile, Bither vs..)
  • Hardware Bitcoin Cüzdanlar (Legder, Trezor vs..)
  • Paper Bitcoin Wallet (Kağıt Cüzdan)

  Masaüstü Bitcoin Cüzdan Nedir?
  Bitcoin masaüstü cüzdan masaüstü bilgisayarlarınıza ya da portable olarak usb sürücülerinize yükleyebileceğiniz bitcoin cüzdanlarını ifade etmektedir. Dilerseniz bu sanal cüzdanlarınızı hard diskte de taşıyabilirsiniz. Bu noktada en dikkatli olmanız gereken cüzdan çeşidi ise web cüzdanları olmaktadır. Web cüzdanları özellikle yeni başlayanlar için kesinlikle önerilmemektedir. Olası güvenlik açıkları ve kötü niyetli yazılımlara karşı dikkatli olmak bu noktada önem taşımaktadır.

  Electrum Cüzdan Nedir?
  Electrum cüzdan oldukça basit kullanımı ile dikkat çekmektedir. Bitcoin cüzdanları arasında en fazla kullanılanlardan biri olan Electrum elbette bitcoin çekirdeği kadar güvenlik sağlamasa da yüksek performanslı bir sunucu kullanmaktadır. Bu sayede cüzdanınızı gizli şifre aracılığı ile kurtarmanıza olanak tanır. Bitcoinleriniz üzerinde kontrol sizde olur. 3. Kişiler bakiyenizi dondurma şansına sahip değildir. Ödemeler için farklı bir kişiye ya da partiye güvenmeniz gerekmeyen bu cüzdan, özellikle daha fazla trafik boşluğuna ihtiyaç duymaktadır. Bundan dolayı da daha uzun süre senkronizasyon gerektirmektedir. Bunun yanı sıra casus yazılımlara karşı yüzde yüz güven sağlamaz. Bunun için sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Güvenli hale getirmek ve güçlü bir şifre kullanmak, çift faktör onaylamayı aktifleştirmek gerekmektedir. Bu sayede bilgilerinizin ve bitcoinlerinizin çalınması için önlem alabilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.