En İyi Bitcoin Borsası

 • Yayınlanan: Bitcoin (BTC)

 • Katılımcı
  #2855

  Bitcoin piyasası geleceğin tek para birimi olarak öngörülen Bitcoin için oldukça önemli bir alandır. Yapılan araştırmalara göre kripto para piyasası için en iyi bitcoin borsası da belirlenmiştir. Araştırma sonuçlarına göre en başarılı bitcoin borası ile Binance olmuştur. Bu araştırma yapılırken birçok farklı kriter ve özellik dikkate alınmıştır. Aktif kullanıcıların sayısı da araştırma kapsamında dikkat çekmektedr. Binance, birçok firmayı geride bırakarak, bitcoin piyasasında en başarılı borsa olarak ön plana çıkmaktadır.

  En İyi Bitcoin Borsası Hangisidir?
  En büyük kripto para borsaları arasında ön plana çıkan Binance, günlük aktif olarak 160.000 kullanıcıyı ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra borsada gerçekleşen günlük işlem hacmi de yaklaşık olarak 1 Milyar Dolar seviyesindedir. Mobil kullanıcı bakımından da yoğun bir borsa olan Binance, en iyi bitcoin borsası olarak kabul edilmektedir. Yapılan araştırmaya göre Binance dışında Okex de borsada en çok ziyaret edilen sitelerden biri. Günlük işlem hacmi 694 Milyon Dolar olan Okex’in dışında diğer isimler ise:
  • Huobi,
  • BitStamp,
  • Upbit,
  • Bitfinex,
  • Kraken,
  • HitBTC,
  • Coinbase

  Bitcoin Borsaları Nasıl Çalışır?
  Türk bitcoin siteleri de tüm diğer bitcoin borsaları gibi farklı ve günlük olarak işlem yapmaktadır. Bitcoin borsaları genellikle blockchain dışında gerçekleşmektedir. Bu işlemler genel olarak Blockchain’de görülmeyen şahsi hesaplar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kripto borsaları; tıpkı gerçek borsa alanı gibi çalışan ve al ve sat işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz bir alandır. Gerçek borsa kurumlarından farkı ise herhangi bir aracı kurumunun olmamasıdır. Elinizdeki kripto ya da bitcoinleri alıp satmanızı sağlayan platformlardır. Bitcoin almak istediğiniz zaman, bu borsa alanından hesap oluşturabilir ve belirlediğiniz seviyeye ulaştığında alışveriş yapabilirsiniz.

  Bitcoin Borsasına Nasıl Girilir?
  Bitocin Türkçe destekli olan borsaları da bulunmaktadır. Bunun için araştırma yaparak en güvenilir platformu bulabilirsiniz. Bitcoin borsası aracılığı ile Türk Lirası ile de bitcoin alabilirsiniz. Hangi coinlerle işlem yapmak istiyorsanız, buna göre bir seçim yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kripto para borsası ile dilediğiniz para birimi, bitcoin, litecoin ve ethereum ile değiştirmeniz de mümkün. Bitcoin borsaları tıpkı gerçek bir döviz ve borsa bürosuna benzemektedir. Bitcoin borsaları aracılığı ile Türk Lirası ile bitcoin ya da farklı kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Bitcoin borsaları aracılığı ile kripto para alıcı ve satıcıları da değiş-tokuş işlemlerini yapabilir ve herhangi bir komisyon ücreti ödemez.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.