Kredi Kartı ile Bitcoin Alma

 • Yayınlanan: Bitcoin (BTC)

 • Katılımcı
  #2856

  Bitcoini kredi kartı ile satın alma diğer Bitcoin satın alma yöntemlerinden daha zordur. Özellikle güvenlik önlemlerinin arttırılması sebebiyle kredi kartı ile bitcoin satın almak için biraz zaman harcamak gerekmektedir. Kredi kartıyla bitcoin satın al ve sat işlemleri için öncelikli olarak:
  • Bitcoin satıcısı tarafından kredi kartı kullanımının kontrol edilip edilmediğini tespit etmeniz gerekmektedir.
  • Hesabınızı açtıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Kredi kartı aracılığı ile bitcoin satın almak için hesap doğrulamasını yapmak adına pasaport, kimlik no ya da evraklar göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin kontrol edilmesi ve onaylanması bir haftayı bulabilir. Onaylanmasının ardından 15 bin dolara kadar bitcoin satın alabilirsiniz.

  Kredi Kartıyla Nasıl Bitcoin Alınır?
  Kredi kartı ile coin alma işlemleri için öncelikli olarak bitcoinlerinizi saklayacağınız bir sanal cüzdan temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonra kredi kartı ile alışveriş yapmak için kimliğinizi evraklar ve belgelerle doğrulamanız gerekmektedir. Bu işlemler bir haftayı bulabilmektedir. Bundan dolayı da genellikle kredi kartı bitcoin alım işlemlerinde kullanılmaktadır. Kredi kartı ile satın alacağınız bitcoinler konusunda bilgi sahibi olmanız ve güvenliğinize maksimum önem vermeniz gerekmektedir.

  Bitcoin Banka Kartı ve Kredi Kartı ile Nasıl Alınır?
  Kredi kartı ile bitcoin alımı işlemlerini tamamlamak için wallet olarak isimlendirilmiş cüzdanları temin etmeniz gerekmektedir. Yazılımsal cüzdan sayesinde bitcoinlerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Bitcoin standart bir fiyata sahip olmadığı için kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde kimlik doğrulama konusunda yaşayacağınız zaman kaybı, maddi açıdan da etkileyici olabilir. Bitcoin dalgalı kura sahiptir. Bundan dolayı da zaman içerisinde farklı fiyatlarla karşılaşma durumlarınız söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra bazı siteler kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde belirli bir lmite kadar bitcoin alışverişine izin vermektedir. Kredi kartı ile birçok site bitcoin alımına izin verse de kimlik doğrulama talep etmektedir.

  Hangi Sitelerden Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alınır?
  Kredi kartı ile bitcoin alma siteleri arasında birçok yerli ve yabancı site bulunmaktadır. Özellikle Türkçe dil destekli birçok site arasından yorum ve memnuniyet oranları en yüksek siteyi tercih edebilirsiniz. Ancak bu siteler genel olarak ilk bitcoin satın alma işlemlerinde maksimum 100 Euro değerinde bitcoin almaya izin verilmektedir. İkinci işlemlerinizde ise alabileceğiniz bitcoin oranları da yükselmektedir. Belirli bir güveni oluşturduktan sonra aylık imit 5.000 Euro’ya kadar ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra kredi kartı ile bitcoin satın alacağınız bazı siteler komisyon ücreti ekleyebilir. Minimum ve maksimum satış ve alım oranları da sitelere göre değişmektedir. Kredi kartı ile bitcoin satın alma ya da satma işlemleri biraz daha zor ve zaman harcanması gereken bir alışveriştir. Bunun yerine havale ya da eft yöntemlerini deneyebilir, daha kısa sürede bitcoin satın alabilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.