Dünya Nüfusunun % 19’u 2019’dan Önce Kripto Para Aldı

0

Moskova merkezli siber güvenlik firması Kaspersky Lab’ın 17 Haziran’da başlattığı yeni bir anket, dünyadaki insanların % 19’unun kripto para birimi satın aldığını ortaya koydu. “Kaspersky Cryptocurrency Report 2019” başlıklı anket Ekim ve Kasım 2018’de, 22 ülkede toplam 13.434 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Çıkan sonuçlara göre, küresel nüfusun % 81’i hiçbir zaman kripto para almadı, yanıtlayanların sadece % 10’u “kripto paralarının nasıl çalıştığını tam olarak anladığını” söyledi. Ayrıca, hiç kripto birim kullanmayanların sadece % 14’ü gelecekte bunu yapmak istediklerini belirtti.

Küresel kripto yatırımcılarının kripto para birimleri kullanmaktan vazgeçmelerinin başlıca nedenleri arasında, katılımcıların çoğunluğu “çok yüksek” oynaklığı gösterdi. Ve onları kullanmaya hazır olmadan önce istikrarın sağlanması gerektiğini söyledi.

Piyasalardaki bu oynaklık faktörünün etkisi % 31 olarak hesaplandı. Diğer önemli vazgeçiş nedeni ise, kripto piyasalarındaki uzun süren düşüşler ve bununla birlikte para kaybı yaşanması oldu. Bu cevabı verenler %23 oranındaydı. Aynı oranda verilen bir diğer cevap da insanların kriptoları artık kârlı görmemesini içeriyordu.

Bununla birlikte, ankete katılanların % 22’si, gerçek varlıklarla desteklenmedikleri için kripto kullanmayı bıraktığını iddia etti. Ek olarak, hackler ve sahtekarlık açıkları küresel kripto kullanıcılarının hayal kırıklığına uğramasının en büyük nedenleri değildi. Hack saldırıları yüzünden kripto kullanmayı bırakanlar % 19’luk, sahtekarlık yüzünden bırakanlar ise % 15’lik bir paya sahip oldu.

Rapora eşlik eden bir basın açıklamasında Kaspersky ekibi, kripto endüstrilerinin nasıl çalıştığının tam olarak anlaşılmadığı için küresel tüketiciler tarafından kripto endüstrisinin benimsenmesinin yavaşladığını belirtti. Daha önce, bir başka araştırma Amerikan kripto kripto sahiplerinin neredeyse % 12’sinin uzun vadeli yatırımcılar olduğunu ortaya çıkardı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.