En Büyük Bitcoin Madenciliği Çiftliği Kaliforniya’ya Geliyor

0

Kaliforniya merkezli madencilik şirketi Plouton Mining, 25 Haziran’da düzenlenen basın açıklamasında, Kuzey Amerika’nın en büyük güneş enerjili Bitcoin madenciliği çiftliğini kuracağını açıkladı.

Plouton Group Holding’in bir iştiraki olan Plouton, Western Mojave’deki tesisin günlük yaklaşık 10-13 megawatt elektrik üreten 49 dönümlük güneş paneli alanına sahip olacağını söyledi. Bölge, kalan süre boyunca düşük maliyetli enerji gücünü sağlamak için yerel kamu hizmetleri sağlayıcılarıyla anlaşmalar yapmayı planlıyor. Bölge yıllık % 70’lik ortalama güneş ışığı kotası nedeniyle seçildi.

Operasyonun CEO’su Ramak J. Sedigh, “Bitcoin madenciliği evriminin bir sonraki aşamasında, doğanın ve teknolojinin öncül birleşimi ile Bitcoin’in sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir işlem ağı olarak vaadini yerine getirecek” dedi. Açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“İnsanlara, madencilik ekipmanı satın almak zorunda kalmadan büyüyen Bitcoin blockchain ekonomisine katılma fırsatı sunmaktan çok memnunuz.”

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki yükseliş, madencilik karlılığında ve merkezi olmayan sistemlerin yeniden canlanmasına neden oldu, çünkü artık daha küçük katılımcılar pazara daha kolay erişebiliyor. Aynı zamanda, geçen Kasım ayından bu yana geçen sürede sektörün, çeşitli zararları azaltan ve maddi zararları azaltmak için kapattığı Bitmain gibi geleneksel ağırlıkları arasında büyük bir karışıklık gördü.

Kanada’nın, dünyanın en büyük halka açık kripto para birimi madencilik şirketlerinden biri olan Hut’ta 8 Mayıs’ta, 2018’de 140 milyon dolar zarar açıklandığı bildirildi. Madencilik faaliyetlerinin çevreye zarar verdiği uzun süre boyunca iddia edildi. Son yıllarda Bitcoin madenciliği faaliyetlerin % 70’inden daha fazlası yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak bu kötü profili iyileştirdi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.