En Performanslı Kripto Paralar: XEM, XLM, XTZ, BNB, IOTA

0

Geçtiğimiz birkaç hafta kripto piyasalarında güçlü canlanmalar yaşandı. Bu hafta ise yüksek seviyelerde kar bağlantısı görüldü. Haftanın en iyi performanslı kripto para birimlerinin güncel durumunu değerlendirdik.

Avrupa Merkez Bankası raporunda, kripto para birimlerinin reel ekonomi üzerindeki etkisinin sınırlı olduğunu, çünkü sadece bir avuç dolusu tüccarın yüksek oynaklığı nedeniyle kabul ettiğini belirtti. Bununla birlikte, stabilcoinlere daha olumlu yaklaştı.

Haberin ayrıntısı için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer yandan kripto para birimlerinin kullanımının gerçek dünyada arttığına inanıyoruz ve bunun önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla nüfuz etmesi muhtemel. Facebook tarafından kripto para biriminin piyasaya sürülmesi, aynı zamanda kitleler arasındaki uyumu da hızlandırabilir. Haftanın en iyi kripto para birimlerinde güncel durum ise şöyle:

Nem (XEM)

Nem (XEM), büyük kripto para birimleri arasında en iyi performansı gösterdi. Bazı kazanımlarından vazgeçmiş olmasına rağmen, hafta boyunca hala önemli ölçüde yüksekte seyretti. Kazançların bir kısmı varlık sınıfındaki olumlu duyarlılıktan kaynaklandı. Piyasalar, genel NEM platformunu geliştirecek ve daha kullanıcı dostu ve kullanımı kolay hale getirecek olan Catapult güncellemesini alkışladı. Olumlu haberlerden bir diğeri ise Zeux’un dijital ödeme cüzdanına XEM’i katacağı ve ardından kullanıcılarının Apple Pay ve Samsung Pay’i kabul eden işyerlerinde kripto para birimi ile ödeme yapabilecekleri oldu.

XEM / USD karşılıklı değeri 0.085 $ genel direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. XEM 0,13125258 ABD doları yatay dirence sahip. Bu iki seviye arasında sert bir direnç bekliyoruz. 0.14 dolarlık bir kırılmanın, XEM’i 0.20 dolar gibi düşük bir dirençle 0.45 dolara taşıyabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatması olasıdır.

Stellar (XLM )

15 Mayıs’ta Stellar (XLM) ağı kısa bir süre durdu. Aksama süresi boyunca, ağ herhangi bir işlemi gerçekleştirmedi. Hiç kimse para kaybetmese de, ağın bazı iyileştirmelere ihtiyacı olduğu görülüyor. Ayrı bir haberde, Stellar Development Foundation, ağdaki pazarlar ve varlıklar hakkında en son verileri sağlayacak olan yeni bir API uygulamasının açıklandığını duyurdu.

XLM ve ABD doları çifti bu hafta uzun vadeli aşağı yönlü trend çizgisinden ayrıldı, bu durum yükseliş işareti olarak algılandı ve aşağı yönlü trendin sona erdiğini gösterir.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) topluluğu şu anda Atina A Yükseltmesini kabul etmek veya reddetmek için oy kullanıyor. Oylama süreci 29 Mayıs’ta sona erecek. Eğer yükseltme kabul edilirse, fiyat yükselebilir. XTZ ve dolar çifti, pozitif bir işaret olan 50 haftalık SMA’dan ayrıldı. Halen havai direnci 1.85 dolara yakın.

Binance Coin (BNB)

Bu ayki 7000’den fazla BTC’nin kesilmesi sonrasında geçici olarak askıya alınan para çekme ve para yatırma işlemleri bu hafta yeniden başladı. Hafta boyunca büyük bir sistem güncellemesi de tamamlandı. Blok zinciri girişimi Chiliz, Binance Chain ile bir ortaklık ilan etti ve Binance Launchpad, 28 Mayıs’ta piyango formatı ile harmoni tokeninin satışını duyurdu.

BNB ve dolar çifti güçlü bir yükseliş eğiliminde olmaya devam ediyor. 20 haftalık EMA yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesinde. Alıcılar agresif bir şekilde satın alma gerçekleştirdi ve fiyatı bu hafta tekrar yükseltti.

IOTA

IOTA, ekosistemi kuruluşları, büyük belirteç sahipleri ve likidite sağlayıcıları için kullanımı kolay ve güvenli olmasını istiyor. Ekosistemin önemli bir bölümünü oluşturan bu oyuncuların yeterince desteklenebileceği çeşitli önlemleri araştırıyor. Iota, eyalet genelinde akıllı şehir çabalarını hızlandırmak ve gerekli eylemleri tartışmak için çeşitli vizyonerleri bir araya getirmeyi amaçlayan Teksas Akıllı Şehirler Zirvesi’ne sponsor olacak. Lüks moda markası Alyx, tedarik zincirinin şeffaflığını artırmak için IOTA ile de ortak olacak.

IOTA ve dolar çifti, son birkaç haftadır 0.244553 ile 0.385033 dolar arasında değişmiştir. Artışa meyilli fiyatlar hafta boyunca aralık dışına çıktı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Fiyat aralığının üstünde kapanmazsa, konsolidasyon birkaç hafta daha uzayacaktır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.