Ethereum Artar Mı, Düşer Mi?

0

Ethereum fiyatının ne olacağı dalgalı seyreden kripto para borsaları nedeniyle büyük merak uyandırıyor. Bir kısım yatırımcılar ani yaşanan düşmeden sonra gerçekleşen fiyat artışını death bounce cat olarak adlandırırken henüz Eth yatırımı yapmak için doğru olmadığı görüşünü savunurken, bazı yatırımcılar ise bu fiyatların bir fırsat olduğu görüşünü savunuyor. Eth’ye yatırım yapmak isteyen veya mevcut Eth yatırımının zararı nedeniyle endişe duyan yatırımcıların tüm dikkati 2019 yılında yaşanacak gelişmelere çevrildi. Geride bıraktığımız 2018 yılının ardından ayı piyasası sona mı erdi? Boğa piyasasına geçilecek mi? Ünlü yatırımcıların Eth hakkında görüşlerini sizler için bir araya getirdik.

Ethereum Neden Düştüğü Yere Yükselmiyor?

Yorumlara geçmeden önce Ethereum’u da içine kapsayan tüm kripto borsasının düşüşü ile konuyu açmak gerekir. 1400 Dolar civarı zirvesinden 90 Dolar civarına meydana gelen düşüşün ardından Ethereum neden yükselmiyor soruları tüm yatırımcılar tarafından dile getiriliyor.

  • ABD ile Çin arasında süren ticaret savaşlarında halen bir anlaşmaya varılmaması,
  • İran yaptırımları,
  • Avrupa Birliği ülkeleri dahil olmak üzere tüm Dünya’yı etkileyecek resesyon beklentileri

Yatırımcıların risk iştahını azaltarak altın gibi güvenli limanlara yönelmelerine neden oldu. Halen devam eden risklerin azalmaması, Eth da dahil olmak üzere tüm kripto borsasını olumsuz etkilemeye ve yeniden boğa piyasası yaşanmasını önlüyor.

Ethereum Türkiye Forumlarında Neler Konuşuluyor?

Ethereum forum Türkiye yatırımcıları Eth’ye olan güvenlerini koruyor. Forumda yer alan yatırımcıların yorumlarına göre Eth için en kötüsü geride kaldı! Bu düşüncelerini Eth grafiği üzerinde gerçekleştirdikleri teknik analiz çalışmaları ile destekleyen yatırımcılara göre yakın zamanda Eth yeniden bir zirve denemesi yapacak.

Ünlü Yatırımcıların 2019 Yılı Ethereum Tahminleri Neler?

Ünlü yatırımcıların Ethereum 2019 tahminleri oldukça iyimser görüşler belirtiyor. 2019 yılında zirve denemesi yapmasa da Eth için boğa piyasası bekleniyor.

  • Tiana Laurence’ye göre 2019 yılında Ethereum 450 Dolar,
  • Genson Glier’e göre 2019 yılında Ethereum 550 Dolar,
  • Alisa Gus’a göre ise 2019 yılında Ethereum 360 Dolar

Civarında işlem görecek. Gerek yerli gerekse yabancı yatırımcılara göre boğa piyasası yaşaması beklenen Eth’da yatırım yapmak isteyen herkes kararını kendisi vermeli, kendi analizini kendisi yaparak makroekonomik veriler ışığında yapacağı çalışmalar sonucunda yatırım kararı almalıdır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.