Ethereum Ekran Kartı Hesaplama

0

Ethereum çıkartılacak ekran kartını hesaplamak Ethereum madenciliği yapmak isteyen her yatırımcının kazancını doğrudan etkilemektedir. GPU destekli Ethereum madenciliğinde bilindiği üzere ekran kartının gücü büyük önem taşıyor. Ekran kartınız ne kadar iyiyse, Ethereum çıkarma işiniz aynı oranla kolaylaşıyor. Ekran kartları ayrıca;

  • Elektrik tüketimi,
  • İlk kurulum maliyeti

Gibi yapılacak yatırımın kar/zarar etme durumunu ve geri dönüş süresi gibi önemli parametrelere etki ederek Ethereum madenciliğinde seçiminde detaylı araştırma gereken en önemli işlem basamağı olarak yorumlanmaktadır. Ethereum madenciliği hesaplama işleminde ekran kartının gücü ve sarfiyatı büyük önem taşımakta olup bu yazımızda Ethereum madenciliğine adım atacak olan yatırımcıların ekran kartı seçimlerinde ihtiyaç duydukları bilgileri nasıl temin edebileceklerini aktaracağız.

Ekran Kartı Hashrate Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ekran kartı hashrate hesaplama işlemi, mevcut donanım ile ne kadar Ethereum kazılacağının ortaya çıkması bakımından;

  • Ekran kartlarının karşılaştırılması,
  • Ethereum madenciliği karlılığının hesaplanabilmesi

İşlemleri için gerekli donelerin elde edilmesini sağlayarak yatırımcıların vereceği kararda zarar etme olasılığını ortadan kaldırır. Basit anlamıyla yüksek hashrate değerine sahip GPU donanımlar ile daha hızlı blok doğrulaması yapılmasına ve daha kısa sürede Ethereum kazanılmasına yardımcı olur. Yatırımcılar Ethereum madenciliği kararını vermenin ardından yüksek hashrate değerine sahip GPU seçmek istediklerinde üretici firmaların satışta olan modellerinin açıklamalarından ilgili değeri kontrol ederek temin edecekleri ekran kartı için hashrate değeri karşılaştırması yapabilirler.

Ekran Kartına Göre Ethereum Mining Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Hashrate değerine göre ekran kartı seçimi tek başına ekran kartı mining hesaplama için yeterli kabul edilemez. Hashrate değeri yüksek ekran kartı ile her ne kadar yüksek Ethereum kazancına sahip olsanız da Ethereum madenciliğinin sizin için karlı veya zararlı bir iş olduğunu kıyaslamak için ekran kartınızın sarf edeceği güce de dikkat etmeniz gerekir.

  • Hashrate değerleri ile birlikte ekran kartı üreticilerinin web siteleri üzerinden sarfiyat değerlerini karşılaştırarak,
  • Online olarak mining hesaplama robotu sağlayan web sitelerinden faydalanarak

Saatlik, günlük ve haftalık periyotlarda Ethereum madenciliğinden hangi GPU ile daha yüksek kazanç elde edebileceğinizin hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.