Ethereum Geleceği, Öngörüleri

0

Ethereum geleceği hakkında öngörüler çeşitli yatırımcılar ve yatırım firmaları tarafından 2019 yılı için dile getirilmeye başladı. Tüm Dünya’da başarılı tahminleri ve aldıkları karlı pozisyonlarla pek çok yatırımcı tarafından takip edilen yatırımcılar, Ethereum için bekledikleri fiyat tahminlerini çeşitli mecralarda paylaşmaya başladı. Kripto paralarla yeni tanışacak ve mevcut birikimini Ethereum yatırımına bağlamak isteyen yatırımcılarca takip edilen ünlü yatırımcıların açıklamaları her ne kadar pozisyonları hakkında bizlere kesin bir fikir vermese de;

  • İlerleyen dönemlerde Ethereum’dan beklentilerini öğrenmek,
  • Ethereum’da gerçekleşebilecek olası bir boğa piyasasında doğru pozisyon almak için kademeli alım başlatmak,
  • Mevcut pozisyonunu ilerleyen dönemde yeniden Ethereum’da oluşturmak için değiştirmek

İsteyen yatırımcılarca büyük önem taşımaktadır. Tek başlarına Ethereum’da pozisyon almak için kullanılmalarını önermesek de Ethereum hakkında piyasanın genel beklentilerini yansıtması açısından yatırımcıların 2019 Ethereum beklentilerini sizler için bir araya getirdik.

Ethereum Fiyat Beklentileri Nelerdir?

Halka arzından kısa bir süre sonra 1400 Dolar’dan işlem gören ve 2018 yılında tüm Ethereum 2018 tahminlerini alt üst ederek 90 Dolar civarlarına düşen Ethereum, şu günlerde 130 Dolar civarında işlem görmektedir. Kimileri 2019 yılında yaşanan değer artışını aşırı düşüşe bir tepki olarak görmesine ve henüz dip çalışmasının tamamlanmadığını düşünmesine karşın pek çok yatırımcının Ethereum 2019 tahminleri farklı seyredir:

  • 2019 yılı için en düşük Ethereum fiyat tahmini 135 Dolar
  • 2019 yılı en yüksek Ethereum tahmini 600 Dolar

Olarak ünlü yatırımcılar tarafından dile getiriliyor. Her iki durumda da şu an için Ethereum pozisyonu alan yatırımcılar için en az %10’luk bir prim söz konusu olsa da her yatırımcının kendi analizini yapmadan sadece beklentilere göre yatırım yapması büyük riskler barındırır.

Ethereum Yatırımında Neden Sadece Öngörülere Güvenilmemeli?

Yatırımcılar için sadece Ethereum geleceği değil herhangi bir yatırım aracı için öngörülere kulaklarını kapamasalar da fazla itibar göstermemesi gerekmektedir. Spekülatör olarak tanımlanan pek çok kişinin piyasalara pompaladığı olumlu hava sonrası mal devretmesine her yatırım aracında sayısız kez şahitlik edilmiştir. Yatırımcılar Ethereum hakkında yapılan tahminleri her ne kadar takip etseler de bunun yanında;

  • Dünya ticareti ve siyaseti konusunda yaşanan gelişmeleri,
  • Küresel tehditleri,
  • Farklı yatırım araçlarının sunduğu fırsatları,
  • Teknik analiz çalışmalarını

Göz önünde bulundurarak yatırım yapmaları ve yatırımlarında kısa vade değil orta ve uzun vadeli bakış açısına sahip olmaları doğru yatırım kararları almalarına yardımcı olacaktır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.