Ethereum Kaç TL, Ne Kadar Olur?

0

Ethereum kaç TL olur sorusuna kesin yanıt vermek mümkün olmamakla birlikte Ethereum mevcut fiyatı, Dünya genelinde gerçekleşen ekonomik ve siyasi gelişmeler ve ilerleyen günlerde konjonktür bazlı meydana gelebilecek değişimler hakkında ekonomistlerce aktarılan görüşler bir bütün olarak değerlendirilerek tahminlerde bulunmak mümkün olacaktır. Ethereum’a yatırım yapmak isteyen veya mevcut Ethereum yatırımlarını doğru fiyattan satarak yüksek kar etmek amacı güden her tasarruf sahibinin cevabını merak ettiği Ethereum’un ilerleyen günlerde fiyatının ne olacağı sorusu için;

  • Yerli,
  • Yabancı

Forumlarda çeşitli yorumlamalar yapılıyor olsa da pek çoğu analizden uzak temenni içeren dileklerden öteye geçememektedir.

Ethereum TL Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Türk yatırımcıları Ethereum yatırımlarında kazançlarını hesaplamak için Ethereum TL çevirme işlemini kullanarak hesaplamada yapmaktadırlar. Bunun anlamı ise;

  • Ethereum’un Dolar cinsinden değeri,
  • Dolar/TL paritesinin değeri

Türk yatırımcıların kar veya zarar hesaplamasında dikkat ettikleri iki parametre olarak dikkat çekmektedir. Ethereum fiyatlarında düşüş yaşandığında Dolar/TL kurunda yaşanan yükselme Türk Ethereum yatırımcılarının para kazanmasına sebep olabilirken benzer şekilde Ethereum fiyatı yükselse bile Dolat/TL paritesinde yaşanan gevşeme Türk yatırımcılarının zarar etmesine sebep olabilmektedir. 5,40 TL civarında seyreden Dolar kurunda 130 Dolar civarlarında işlem gören Ethereum’un değeri ortalama olarak 650 TL – 700 TL bandında değişkenlik göstermektedir.

Ethereum Grafiklerinin Fiyat Hakkında Verdikleri İpuçları Nelerdir?

Ethereum grafikleri incelenerek yapılan teknik analizlerde ise kısa vadede Ethereum için bir miktar düşüş beklendiğinden bahsedilebilir.

  • 4 saatlik grafiklerde MA50 değerinin altında seyreden fiyat hareketleri,
  • MACD ve RSI gibi indikatörlerin düzeltmeyi

İşaret etmesi Ethereum fiyatında bir miktar geri çekilme gerçekleşeceğini gösterse de piyasa hareketleri kimi zaman teknik analizle uyum içerisinde gerçekleşememekte, yatırımcıların risk algıları ve yatırım psikolojileri belirleyici rol üstlenebilmektedir.

Ethereum Yorumlarında Yapılan Fiyat Tahminleri Nelerdir?

Forumlarda yapılan Ethereum yorumları mevcut Ethereum yatırımcıları tarafından yapılması nedeniyle genellikle olumlu yöndedir. Ünlü yatırımcıların da Ethereum için 2019 yılında ortalama 300 ila 500 Dolar arasında beklenti içerisinde bulunması Ethereum için güzel günlerin habercisi olarak düşünülse de Ethereum yatırımcılarının;

  • Konjonktür analizi,
  • Teknik analiz

Yöntemlerini kullanarak kendi kararlarını vermeleri ve yüksek volatiliteden kısa vadede kar etme güdülerini bastırarak objektif davranmaları yerinde bir yatırımcı davranışı olacaktır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.