Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin: Blockchain 10-20 Yılda Ekonominin Çoğunda Olacak

0

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Joseph Lubin, küresel zincirin 10-20 yıl içinde blok zincirin tamamen çarpıştığı ve blok zincirin çoğunda yer alacağı beklentisinin 10 kat daha büyük olacağını beklediğini söyledi. Lubin, 14 Mart’ta Austin’deki SXSW konferansında açıklamayı yaptı.

Aynı açılışta Lubin ayrıca, bugünlerde olduğu gibi blockchain tabanlı sistemler kullanan çok sayıda “normal” insan olmadığını, “1983’te e-posta kullanan pek çok“ normal ”insan olmadığını” belirtti.

Ayrıca, Bitcoin’de (BTC) ve Ethereum 2.0’ın sahip olamayacağı Ethereum’un şu anki sürümünde çok fazla verimsizlik bulunduğunu belirterek Ethereum 2.0’ın vaatlerini yineledi.

Bitcoin’de ve şu anda Ethereum’da, temelde herkesi senkronize tutmak için özel bir donanıma, çok fazla elektriğe, çok fazla hesaplama israfına ihtiyacınız var. [Ethereum 2.0 ile 18 ay içinde], daha az enerji harcayan siparişleri kullanan, çok daha güçlü ve ölçeklenebilir bir blok zinciri sistemimiz olacak.

Kriptoparaci’nın yakın zamanda bildirdiği gibi, Lubin ayrıca blok zinciri teknolojisinin ve ademi merkeziyetçiliğin içerik yaratıcılarına ve gazetecilere fayda sağlayabileceğini söyledi.

Yukarıda belirtilen ifadeler aynı zamanda, Lubin’in New York Times gazetecisine yaptığı görüşmede, blok zinciriyle toplumun “kıtlıktan bereketli bir zihniyete” taşınacağını söylediği geçen yılın kasım ayında söylediğine de uygun.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.