Ethereum Son Durum, Ne Kadar?

0

Ethereum’da son fiyat olarak 130 Dolardan 120 Dolarlara varan bir geri çekilmeden bahsedilebilir. Yaşanan bu gelişmeyi sadece Ethereum bazında değerlendirmemek ve tüm kripto paralarda yaşanan fiyat gerilemeleri ile ortak düşünmek gerekir.

  • Bitcoin,
  • Ripple,
  • IOTA

Gibi pek çok kripto parada son günlerde bir geri çekilmeye gözlenmiş ve 2019 yılı ile birlikte meydana gelen yükselişin bir tepki olduğu görüşünü savunan analistlerin haklı çıkmasına sebep olmuştur. Her ne kadar bu düşüş Dünya’nın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin tarafından blockchain platformlarına yaptırım geleceği haberlerine bağlanmış olsa da kripto paralarda yaşanan ayı piyasasının halen sonlanmadığı aşikar olarak kabul edilebilir.

Ethereum Neden Değer Kaybediyor?

Ethereum neden düşüyor sorusunu diğer kripto paralardan ayırmamak gerekmektedir. Zira Bitcoin gibi en değerli kripto parada yaşanan bir düşüş sırası ile Ethereum da dahil olmak üzere tüm kripto paralara sıçramakta ve genel düşüşü tetiklemektedir. Ethereum’da yaşanan düşüşü de;

  • Çin yaptırım haberleri sonrası tüm kripto paralarda yaşanan değer kaybı,
  • Halen ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının sonlanmamış olması

Nedenlerine bağlamak gerekmektedir. Verilen nedenlerden dolayı kimi yatırımcılar kripto para geleceğini kısa vadede olumsuz olarak değerlendirmekte, kimi yatırımcılar ise kripto para risklerinin yüksek olduğunu kanaatine vararak yapacakları yatırımları ertelemektedir. Bu sebeplerden dolayı piyasalarda satıcıların alıcılardan istekli olması sonrası Ethereum fiyat düşüşü gerçekleşmektedir.

Ethereum Neden Boğa Piyasasına Girmiyor?

Ethereum neden yükselmiyor sorusunu da tüm Dünya’yı bekleyen ortak riskleri göz önünde bulundurarak değerlendirmek gerekir.

  • Ticaret savaşları,
  • İtalya ekonomisinin içerisinde bulunduğu darboğaz,
  • Devam eden Suriye iç savaşı,
  • Avrupa Birliği ülkelerinde meydana gelen ekonomi parametrelerinde gerileme,
  • Dünya’nın pek çok ülkesinin resesyon tehdidi altına girmesi

Küresel risk iştahını düşürerek sermayenin yönünü güvenli limanlara çevirerek Ethereum’dan beklenen boğa piyasasının ertelenmesine neden olmuştur.

Ethereum’u Hareketlendirecek Son Dakika Haberleri

Ethereum son durumarasında tüm yatırımcılar Ethereum Constantinople güncellemesine çevirmiş durumda! Belirsizliğini koruyan güncellemenin istikrarı sağlayacağı yönünde beklentiler tutulsa da bir kısım analistler ise madencilerim Ethereum’u desteklemeyi azaltacağı ve bu davranışın saldırı riskini artıracağı yönündedir. Henüz güncelleme konusunda belirsizliğin kalkmaması, Ethereum yatırımcıların ve madencilerin pozisyon bırakma veya pozisyon alma konusunda kararsız kalmalarına yol açmaktadır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.