Facebook, Libra İçin Lobi Faaliyetlerini Hızlandırdı

0

Facebook, ABD Cumhuriyetçi senatörü Mike Crapo’nun eski asistanı Susan Stoner Zook’u işe aldı. Zook, yayınlanması planlanan Libra istikrarlı parası için lobi faaliyeti yapan ekibe katılacak.

Facebook Libra Lobisini İki Kat Büyüttü

Politico’nun 5 Ağustos’ta yayınlanan haberine göre, Zook Facebook Libra birimini destekleyen gruba başka milletvekillerini kazanmak için çalışan lobi ekibine dahil oldu. Habere göre, Zook bir e- posta yazdı. Ve burada şirketteki çalışmalarını Cumhuriyetçi senatörlere lobi yapmaya odaklayacağını söyledi.

Haber kaynaklarının Temmuz ayında bildirdiği gibi, Crapo, veri koruması için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmanın önemini vurguladı. Ayrıca bunun sadece Facebook için değil, kendi kripto para birimlerini başlatmak isteyen tüm internet şirketleri için de gerekli olduğunu söyledi. Bankalar ve bu tür kurumların Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ne tabi olmaları gerektiğini belirtti. Yine de, bu yorumlar Libra’nın popülaritesini azaltamadı. Crapo açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Amerika Birleşik Devletleri’nde veri korumayı nasıl yapılandırdığımızı görmeliyiz […] Kapsamlı bir yaklaşıma geçmeliyiz. Bu yapı tam olarak nedir, şu an bir şey söylemek zor. ”

ABD Senatosu’nun kripto para birimleri konusundaki son oturumlarında bazı senatörler, ABD’nin kripto ve blok zinciri konusunda lider olduklarını söylerken bazıları da şüphe duyduklarını belirtti.

Oturum sırasında, Ohio’lu Senatör Sherrod Brown, Facebook’un  güvenilmez olduğunu defalarca kanıtladığını belirtti. Öte yandan Brown, Facebook’un ABD dolarına ve ödeme sistemlerine zarar vermeye niyetli olduğunu ve yeniliklerden ABD dolarını uzak tutmaya çalıştığını belirtti.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.