Gelecek Ay Litecoin Madenciliği Şok Yaşayacak

0

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee’ye göre madenciler Litecoin’in bu yaz yarıya inmesinden sonra dükkanları kapatabilirler.

Lee Avustralya’nın kripto haber sitesi Mickey’le 10 Temmuz’da bir röpotaj yaptı. Burada, planlanan yarı yarıya düşüş gerçekleştiğinde ve mevcut blok ağındaki karşılıklar %50 azaldığında ortaya çıkabilecek Litecoin’in madencilik ekosistemi üzerindeki olası etkilerini tartıştı. Ve sözlerini şöyle açıkladı:

“Bu her zaman sistem için bir tür şoktur. Madencilik karşılıkları yarı yarıya azaldığında, bazı madenciler karlı olmayacak ve makinelerini durduracaklar. Büyük bir yüzde bunu yaparsa, bloklar bir süre yavaşlar. Litecoin için bir sonraki değişiklikten üç buçuk gün önce, yani muhtemelen yedi gün daha yavaş bloklar gibi, ve bundan sonra zorluk yeniden ayarlanacak ve her şey yoluna girecek. ”

Madencilik karşılıklarının azaltılmasının kripto para biriminin arzını düşürdüğü göz önüne alındığında, yarıya çıkma beklentisine genel olarak buna karşılık gelen bir fiyat takdirinin eşlik ettiği düşünülüyor. Ancak Lee arz, talep ve piyasa duyarlılığının birbiriyle nasıl ilişkili olduğuna dair daha ayrıntılı bir bakış açısı verdi:

“Fiyat açısından, yarıçap fiyatlandırılmalı çünkü herkes başlangıçtan beri bunu biliyor. Ama mesele insanlar, fiyatların yükselmesini bekliyor. Bu yüzden birçok insan satın alıyor çünkü fiyatın yükselmesini bekliyor ve bu kendi kendine yeten bir kehanet. Bu yüzden, satın aldıkları için fiyat gerçekten artıyor. ”

Mickey’nin belirttiği gibi, Litecoin’in en son yarıya indiği Ağustos 2015’te, o yılın Temmuz ayının başlarında birim zirveye ulaştı. Bloklar düşürüldüğü zaman değerinin neredeyse % 50’sini kaybetti ve yarıya düşüşten sonra % 75’e ulaştı. Coin360 verilerine göre Litecoin, 3 aylık grafikte neredeyse % 36 artış kaydetti. Ancak Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse % 67 oranında düşüş kaydetti.

Öte yandan, kripto varlık yönetimi şirketi Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı olan Anthony Pompliano, Bitcoin (BTC) için sürekli fiyat artışının en büyük itici güçlerinden birinin, klasik arz-talep ekonomisini 2021 yılının sonuna kadar 100.000 dolarlık tahminde önemli bir etken olarak göstererek yarıya indirilmesi olduğunu ileri sürdü.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.