Genç Hacker, Bir Japon Kripto Para Projesi’nden Milyonlarca Yen Çaldı.

0

Yerel yayınlara göre, 18 yaşındaki bir bilgisayar korsanı, Monacoin adlı bir kripto para nın değerinde 134.640 dolara eşdeğer 15 milyon yen çaldı.

Japantoday

Monako, Monacoin kullanıcılarının fonlarını saklamalarını sağlayan bir platform olan hacker, sistemi aşırı yüklemek için kısa sürede çok sayıda işlem başlattı.

14 Ağustos ve 1 Eylül arasında, hacker’ın 7,700 kullanıcıdan fon çaldığı bildirildi.

JapanToday, hacker’ın polise platforma karşı bir dizi hackleme saldırısı başlattığını söyledi çünkü “kimsenin bilmediği bir oyun bulduğumu ve bir video oyunu oynuyor gibi yaptığımı” söyledi.

Hacker’ın platformda aniden birçok işlem talebi aldığında tetiklenen bir güvenlik açığı tespit ettiği bildirildi.

CCN

Sistem işlem talepleriyle kilitlendiğinde, bilgisayar korsanı bundan faydalandı ve kriptoda yüz bin doların üzerinde bir tahsis edildiği iddia edildi.

“Bir kullanıcının para birimini başka bir kullanıcıya devredebilmesini sağlayan ve transferlerin kısa bir süre içinde tekrar edilmesi durumunda sistemin arızalanacağını bilerek, web sitesinin bir özelliğindeki zayıflıktan faydalandı”

Tor’un kullanılması nedeniyle, polisin platformun güvenlik ihlalinin arkasındaki rakamı bulmakta ve tespit etmekte zorlandığı bildiriliyor.

Raporda “Sisteme kimin girdiğini tespit etmeyi zorlaştıran Tor adında bir yazılım kullanıldı, ancak polis onu web sitesinde bulunan iletişim kayıtlarını analiz ederek tanımladı” dedi.

Platformun işletmecileri, 17 günlük dönemde varlıklarını kaybeden yatırımcılara geri ödeme yapacak ve yatırımcılara soğuk cüzdanlarda depolanan fonların ihlalden etkilenmediğini söyledi.

Son yıllarda, Coinbase ve Binance gibi büyük şifreleme borsaları, güvenlik ihlali durumunda bile bilgisayar korsanları tarafından erişilemediğinden kullanıcı fonlarını korumak için soğuk cüzdan sistemlerini güçlendirdi.

Aralık 2018’de Coinbase, kripto para birimi piyasası tarihindeki en büyük tek günlük fon transferinde tartışmalı olarak tüm bitcoinin% 5’ini, tüm ethereum’un% 8’ini ve dolaşımdaki tüm litecoinin% 25’ini taşıdı.

“Geçen hafta, Soğuk Depolama altyapımızın 3. Nesilden Dördüncü Nesil’e kadar yaklaşık 5 Milyar Dolarlık (7 Aralık 2018’de sona eren haftaya denk gelen) yaklaşık 5 Milyar Dolar’lık kripto para birimini başarıyla tamamladık. Bildiğimiz kadarıyla, bu şimdiye kadar yapılan en büyük şifreleme para hareketi (kesinlikle USD cinsinden, potansiyel olarak mutlak terimlerle) bu ”dedi.

Gelecek aylarda, kullanıcı fonlarını güvence altına almak ve saldırı saldırılarını önlemek için daha fazla borsa ve şifreli para platformunun gelişmiş soğuk cüzdan depolama sistemlerini kullanması bekleniyor.

JAPON FİNANSAL HİZMETLER ACENTASI (FSA) UYARI

Yüksek profilli Coincheck’in Ocak 2018’de kırılmasından bu yana, 500 milyon doların üzerinde şifreleme parasının çalınması, FSA’nın kripto para birimi değiş tokuşunda önemli ölçüde katılaştı.

Japonya’da, şirketler ancak FSA’dan bir lisans aldıktan sonra borsa olarak işlem yapabilir.

2018 yılının sonlarında, raporlar, yaklaşık 160 şirketten gelen isteklerin ÖSO’nun onayını beklediğini ortaya çıkardı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.