Goldman Sachs: Bitcoin Fiyatı Artacak

0

Goldman Sachs, Bitcoin dolar karşılığı için yükseliş tahmini yaptı. 11 Ağustos’ta Twitter üzerinden paylaştığı notta Sachs 13.971 dolarlık kısa vadeli bir hedef ön görüyor.

Elliott Waves’e Dayalı Yükseliş Analizi

Bahsedilen öngörü, yatırımcı psikolojisindeki uç noktaların yanı sıra, fiyatların yüksek ve düşük seviyelerini belirleyerek pazar eğilimlerini öngören Elliott Dalga Teorisi’ne dayanıyor.

Analiste göre Bitcoin, 11.094 dolar civarındaki desteğinden geri dönecek ve grafikler en az 12.916 $ ve 13.971 $ arasında kalacak. Bu, Temmuz ayından itibaren V şeklinde bir hareketi tamamlayarak kısa vadeli bir tepe veya konsolidasyona neden olacak.

Daha Uzun Vadeli Tahmin

Potansiyel olarak analist, bunun beş dalga sayısının ilk ayağı olabileceğini öne sürüyor. Bu, 12.916 $ – 13.971 $ seviyelerindeki herhangi bir geri çekilmenin bir satın alma fırsatı sunacağı anlamına geliyor. Çünkü konsolidasyon döneminden sonra, önceki 9,084 $ seviyesinin altına düşmediği sürece fiyat bir kez daha yüksek olabilir. Kısa vadede ise Bitcoin fiyatı 10,71 dolar seviyesine çıkabilir.

Goldman Sachs giderek Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgilenir hale geldi. Goldman Sachs kripto para birimi piyasasına artan bir ilgi duyuyor. Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, geçen ay, programı hızlandırmak için işe alımlar gerçekleştirdi. Ve kendi kripto parasını yayınlamanın potansiyel avantajlarını değerlendirdi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.