Günlük Ethereum İşlemleri Bir Milyonu Aştı

0

Önde gelen Ethereum blok araştırmacısı Etherscan tarafından bildirilen verilere göre, Ethereum (ETH) ağında kayıtlı günlük işlemleri, Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 28 Haziran’da bir milyonu aştı.

Etherscan verilerine göre, 28 Haziran’da, Ethereum blok zincirinde doğrulanmış 1.004.170 adet işlem vardı. Dünden önce, Ethereum zinciri günlük bir milyonun üzerinde ağ işlemleri gerçekleştirdi. Ve bu rakama en son 2018 Mayıs’ta ulaşılmıştı. Bununla birlikte, mevcut seviye halen 4 Ocak’ta kaydedilen 1.349.890 günlük işlem zirvesinden hala düşük.

Ethereum’un zincir içi işlem değeri Aralık 2018’de aylık olarak en yüksek seviyeye ulaştı. O ay, 2016’da DAO kesiminin yol açtığı sert bir yol ayrımını takip eden aktivite hariç tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115 milyon adet işlemin zincirinde onaylandığını gördü.

O sırada kripto analizi firması Diar’ın bildirdiği gibi, Ethereum’un merkeziyetçi olmayan uygulamaları (DApps) Nisan ayında 776.000 ETH işlemiyle yeni bir yüksek tescil aldı. Nisan ayının sonunda, endüstri haber bülteni Diar ayrıca, Bitcoin (BTC) ağındaki zincirleme işlemlerin 2017’de aydan beri görülmemiş seviyelere ulaştığını belirtti.

Tecrübeli ticaretçi ve yazar Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) büyümeye devam edeceğini yeni bir piyasa tahmininde öngördü. Ancak tahmine göre Ethereum gibi altcoinler bu gibi faydaları hissetmeyecekler.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.