İngiltere Kripto Birimlerini Günlük Yaşamda Görmek İstiyor

0

Son yapılan bir ankete göre İngiltere vatandaşlarının % 27’si daha gerçek dünya uygulamalarında kiptoyu görmek istiyor. Ankete katılan Birleşik Krallık vatandaşlarının % 27’si günlük fiili hayatta kripto para birimleri görmeyi umuyor. Çalışma 27 Temmuz tarihinde sonuçlandı. Çalışmayı ise İngiltere kripto borsası CEX.io üstlendi.

CEX.io İngiltere’deki kripto para birimlerinin benimseme, uygulama ve beklentilerine odaklanan son anketinin sonuçlarını açıkladı. Londra merkezli araştırma firması ile işbirliği içinde hazırlanan rapor, 1.013 katılımcıdan gelen cevapları ortaya koyuyor.

Ankete katılanların % 32’si, bu teknolojinin ödeme uygulamaları ve mobil depolama gibi “günlük teknoloji” ile daha iyi entegre edilmesini istediklerini,% 27’sinin ise kredi kartı gibi gerçek dünya uygulamalarında kripto görmek istediklerini açıkladı. Özellikle kredi kartlarında yurt dışı ödeme ve para gönderme işlemlerinde kriptoların yardımcı olacağı düşünülüyor.

Katılımcılar neden kripto varlıklara sahip oldukları sorulduğunda, ankete katılanların % 21’i meraktan satın alındığını, % 18’i alım satımı sevdiğini ve % 21’i fiyatların artmasını beklediğini söyledi. Ankete katılanların % 43’ü Bitcoin’e (BTC) sahipti. Katılımcıların % 13’ü Bİtcoin’in baskın olduğunu söyledi.

Kripto para birimi sahibi olmayanların % 28’i, daha iyi anlamaları durumunda kripto alacağını,% 12’si güvenli bir şekilde nasıl depolandığını bilmeleri durumunda,% 11’i gerçek şeyler satın alabilecekleri takdirde kripto alacağını söyledi. Katılanların %7’si ise satın almak daha kolay olursa kripto alacağını söyledi.

Moskova merkezli siber güvenlik firması Kaspersky Lab’ın 17 Haziran’da başlattığı bir anket, insanların % 19’unun küresel olarak kripto para birimi satın aldığını ortaya koydu. Rapora göre, küresel nüfusun % 81’i hiçbir zaman şifreleme parası almadı, yanıtlayanların sadece % 10’u “kripto paralarının nasıl çalıştığını tam olarak anladığını” söyledi.

Mayıs ayında, Dubai merkezli finansal danışmanlık şirketi deVere Group, küresel yüksek net değere sahip bireylerin % 68’inin 2022 sonuna kadar kripto yatırımı yaptığını veya kriptoya yatırım yapmayı planladığını ortaya koyan bir anket yayınladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.