İsviçre Merkez Bankası Stablecoin Çıkarıyor

0

İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX, ülkenin merkez bankasından istikrarlı bir para çıkarmasını istedi. Haber yerel medya kuruluşu SwissInfo’da 26 Haziran’da yayınlandı.

Bu kripto varlık yeni dijital menkul kıymetler ticaret platformunda ödemeleri yapmak için kullanılacak. Bu hafta Crypto Valley Association konferansı sırasında yaklaşmakta olan SDX platformunun kullanıcıları yeni bir stabilcoin birimini ile itibari para takasının mümkün olacağı bildirildi.

Borsa bu birimlerin talep üzerine kullanılabileceğini açıkladı. Komisyon, İsviçre merkez bankasının SIX ile “işlemlerin nakit tarafını nasıl düzenleyeceğine dair farklı seçenekler hakkında” görüşmelerde bulunduğunu, ancak henüz kesin bir karar alınmadığını doğruladığını iddia ediyor.

SIX Swiss Exchange, önümüzdeki paralel dijital ticaret platformu SDX için blockchain entegrasyonunu bu yılın ikinci yarısında test edecek. SDX platformu, stokların dijitalleştirilmiş versiyonlarının alım satımına izin vermek için kuruldu. Kullanıcıların, menkul kıymetleri satın almak veya parayı kullanmak için belirteci kullanabilecekleri bildiriliyor.

Ayrıca, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase, 2019’un sonuna kadar kendi şifreleme para birimi JPM Coin’sini pilot olarak çalıştırmayı bekliyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.