Japon Polisi, Monako’da 134.000 $’lık Kripto Para Hırsızı 18 Yaşındaki Hacker’ı Tutukladı

0

Japonya’daki yerel savcılar 18 yaşındaki bir genci kripto para hırsızlığıyla suçladılar. Yerel bir gazetede yayınlanan bir raporda, Japonya Büyükşehir Emniyet Müdürlüğü (MPD), genç yetişkinin 15 milyon Yen (134.310 $) değerinde MonaCoin (MONA) – bir Litecoin çalmakla suçluyor.

Rapora göre, yerel makamlar Japonya’da kripto hırsızlığı için bir bilgisayar korsanını ilk kez suçladı. Genç hacker, kripto yatırımcılarının geçen yıl dijital varlıklarını saklamak için kullandıkları çevrimiçi bir cüzdan servisi olan Monappy’yi hack etmekle  suçlanıyor.

Gencin, aşırı erişim sonrasında web sitesinde meydana gelen aksaklıkları kullarak saldırdığı tahmin ediliyor. Kısa bir süre içinde kendisine tekrar tekrar transfer talepleri gönderdi ve sistemi aşırı yüklemeye boğdu.

Sunucuları bypass ettiğinde, eylemlerinin tutarlılığı nedeniyle icraatları hızla arttı. Hesabının istediği miktara kadar soyduğunu fark ederek, kripto para birimini üçüncü taraf bir cüzdan servisine devretti, onları Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri ile değiştirdi ve fiat’a verdi.

Şüpheli sonunda tutuklandı ve sorgulaması sırasında, “Gizli bir numara bulmuş gibi hissettim ve tüm MonaCoin’i çıkartacağımı düşündüm” dedi.

Yerel yayınlara göre, 18 yaşındaki bir bilgisayar korsanı, Monacoin adlı bir kripto para nın değerinde 134.640 dolara eşdeğer 15 milyon yen çaldı.

Japantoday

https://kriptoparaci.com/genc-hacker-bir-japon-kripto-para-projesinden-milyonlarca-yen-caldi-348/

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.