John McAfee Yeni Bir Kripto Para Çıkaracak: Freedom Coin

0

Anti virüs yazılımına adını veren, kripto savunucusu ve 2020 ABD başkanlık adayı olan John McAfee, 29 Mayıs’taki resmi bir Twitter yayınına göre kendi bağımsız kripto para birimini yayınlıyor. Kripto para biriminin açıklandığı web sitesine göre birimin adı “McAfee Freedom Coin”  olacak. Ve yeni birimin çalışmaları biraz zaman alacak. Bu sonbaharda ise yayınlanmış olacak. McAfee Freedom Coin, “kripto para biriminin kutsal kasesi- ekonomik özgürlük” e ulaşmak için geleneksel para birimlerinden, varlıklardan ve borsalardan tam olarak yalıtılmış ve bağımsız olmayı hedefliyor gibi görünüyor. McAfee’ye göre, bunlar yeni kripto para biriminde istenen özellikleridir:

“İhtiyaç duyulan şey, itibari paralardan ve diğer kripto paralarından aynı şekilde bağlantısı kesilmiş bir madeni para. Sıfır nakit değeri olan, ancak evrensel olarak kabul edilen bir madeni para… Herhangi bir emtiaya dayanmaz ve herhangi bir dış öğenin veya işletmenin değerine veya davranışına bağlı değildir. Birimin değeri, diğer para birimleri ile ilgili olarak her zaman sıfır olacaktır, ancak doğal piyasa değeri, büyümek için tamamen serbesttir.”

Haber kaynaklarında daha önce bildirildiği üzere McAfee, ABD İç Gelir Servisi (IRS) tarafından suçlandığını iddia etmiş ve 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olmak aday olacağını açıklamıştı. Bu açıklamaları uluslararası sularda yüzen bir yatta yapmıştı ve bir süre ABD sınırları dışında olmayı planladığını söylemişti.

McAfee’nin sekiz yıl boyunca vergi başvurusunda bulunmadığını söyleyerek vergi kaçakçılığını gizlemediği bildirildi. Cumhurbaşkanlığı kampanyası da ofis için ciddi bir teklif değil, kripto para birimlerini vatandaşlara kişisel özgürlüğü güvence altına almanın bir aracı olarak gösterme girişimi olarak görülüyor.

Son haberlerde McAfee, ABD’de yaşayan bir adam olan gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kimliğini keşfettiğini ve McAfee’nin görünüşte Nakamoto’nun kimliğini çıkarmayı planladığını ancak iade avukatının tavsiyesine göre girişimini duraklatmayı planladığını söyledi:

“ABD’nin Bahamalar’a iade talebi yaklaşıyor. İade avukatım Mario Gray’le tanıştım ve şu anda açıktır ki Satoshi’nin kimliğini açığa çıkarmanın duruşmayı etkileyebileceği ve iademi tehlikeye atabileceği açıkça belli. Bunu riske atamam. Bekleyeceğim.”

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.