Kraken Borsası 13 Milyon Doların Üzerinde Fon Topladı

0

San Francisco merkezli kripto para birimi borsası Kraken, çevrimiçi yatırım platformu BnkToTheFuture için finansman sağlamak amacıyla fon topladı ve 13 milyon dolardan fazla para elde etti. Kraken, 2264 yatırımcıdan 13,5 milyon dolar topladı ve fazla talep nedeniyle başlangıçta hedeflenen 10,2 milyon dolar hedefini aştı. Yaklaşık 200 ülkede dört milyondan fazla müşterisiye sahip olan Kraken’ın bağış toplama kampanyası, BnkToTheFuture’daki bireysel katılımcılar tarafından yapılan en başarılı finansman turu oldu.

Daha önce de belirtildiği gibi, Kraken kampanyanın ilk gününde yaklaşık 300 yatırımcıdan 6 milyon doların üzerinde para topladı. Kraken, 2018’de 85 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle, bileşik yıllık büyüme oranını % 387 yaptı. BnkToTheFuture’da kendisini tek düzenlenmiş spot ve vadeli kripto para birimi borsası olarak tanımlıyor.

Son aylarda Kraken, güvenlik ve uluslararası genişlemede bazı gelişmeler kaydetti. Mart ayının sonunda, borsa kullanıcıları için iki faktörlü doğrulamanın (2FA) artık zorunlu olduğunu açıkladı. Bu önlem, “2020 ve ötesine” yayılan ancak şu anda halka açık olmayan güvenlik özellikleri yol haritasına dahil edilen daha geniş bir değişiklik pakedinin parçası olacak.

Kraken, Birleşik Krallık vadeli işlem sağlayıcısı Kripto Tesisleri’ni bu yılın başlarında, ürünlerine büyük ölçüde ilgi uyandıran bir hareketle devraldı. 2015 yılında faaliyete geçen Kripto Tesisleri, Kraken’e Avrupa pazarında önemli bir yer sağlıyor. Ve İngiltere Mali Davranış Otoritesi tarafından tamamen düzenlenmektedir.

CoinMarketCap verilerine göre, Kraken şu anda düzenlenmiş işlem hacmi açısından 33. en büyük kripto borsası. Borsadaki günlük işlem hacmi 74 kripto pazarında 326,3 milyon dolar seviyesinde.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.