Kripto Borsası CryptoBridge Kapandı

0

Merkezi olmayan kripto para birimi değişimi (DEX) CryptoBridge, web sitesinde yayınladığı bir mesajla kapandığını açıkladı.

Duyuruda, borsa kullanıcıları tüm firmanın hizmetlerinin ve sunucularının Aralık 15’ten sonra sona ereceği konusunda uyarıldı. Kullanıcılar borsadan işlemin son gününe kadar para çekebilecek, ancak mevduat Aralık 3’ten sonra kapanacak. Yayınlanan duyuruda şu sözlere yer veriliyor:

“Lütfen tüm para çekme işlemleri için AB yasaları uyarınca kullanıcı doğrulamasının gerekli olduğunu unutmayın. Doğrulamanın birkaç gün sürebileceği ihtimaline karşı en kısa sürede işleme başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. ”

Dolandırıcılar CryptoBridge’ı Taklit Ediyor

Şirket kapanmasının nedeni olarak piyasa koşullarını, giderek daha sıkı hale gelen düzenlemeleri ve fon eksikliğini gösterdi. Buna bağlı olarak daha fazla gelişmeyi sürdürmeme kararı aldığını açıkladı.

Değişimin resmi Twitter profilini ziyaret eden kullanıcılar “o sayfa yok” uyarısı ile karşılanır. Ancak, yeni bir CryptoBridgeEU hesabı kısa süre önce aktif hale geldi ve resmi platformun web sitesinde yer alan duyuru ile çelişkili mesajlar yayınladı. Söz konusu hesap, platformun kapatılmasının geçici olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

“CryptoBridge’in sona ermesinin son olmadığını duyurmaktan gurur duyuyorum! Merkezimizi Danimarka’ya taşıyacağız! Yeni bir sitemiz hazır ve çalışır durumda olduğundan, bizi izlemeye devam edin! ”

Resmi web sitesinde yapılan bir güncelleme, profilin sahte olduğunu onayladı:

“Sosyal medya kanallarımız kapalı, Twitter’da CryptoBridge’i temsil ediyor gibi görünen tüm hesaplar sahte. Şu anda bir geri dönüş planlamıyoruz. ”

Merkezi Olmayan Borsalarda Şiddetli Rekabet

Merkezi olmayan kripto para borsaları arasındaki rekabet giderek daha şiddetli hale geliyor. Büyük kripto değişimi Binance, Nisan ayında bir yarışmaya başlarken, rakibi Poloniex Kasım sonunda Tron merkezli bir borsayı devraldı.

27 Kasım’da, ademi merkeziyetçi likidite ağı Bancor, likidite havuzunu genişletmek amacıyla 60 bin jetonluk bir havadan yatırım açıkladı. Düşük likidite, merkezileşmemiş borsaların karşı karşıya geldiği ve merkezi borsalarla rekabet edebilme yeteneklerini engelleyen önemli bir konu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.