Kanada: Menkul kıymetler kuruluşları kripto para düzenlemesi danışma belgesi yayınladı.

0

Kanada’daki iki ulusal menkul kıymetler kuruluşu, 14 Mart’ta kripto para birimi belirteç düzenlemesi hakkında sektörden geri bildirim almayı amaçlayan ortak bir danışma belgesi yayınladı.

Bildiri hakkında yapılan basın açıklamasında, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) ve Kanada Yatırım Sektörü Düzenleme Örgütü (IIROC), kripto varlıkları konusunda uzmanlaşmış yeni ticaret platformlarının ortaya çıkmasıyla başa çıkmak için mevcut yasaları uyarlamanın gerekli olduğunu söyledi. .

CSA, 57 farklı alanı kapsayan ulusal bir standartlar grubudur, IIROC ise yatırım satıcıları ve ticaret platformlarını denetleyen kendi kendini düzenleyen bir kurumdur.

CSA Başkanı Louis Morisset, “Bu istişare, platformlara açıklık, daha fazla pazar bütünlüğü ve yatırımcılar için koruma sağlayan önerilen bir düzenleyici çerçevenin ana hatlarını çiziyor” dedi. Morisset ayrıca şunları da belirtti:

“Platformlar, müşteriye özel bir düzenleyici çerçevenin, tüketici güvenini arttırmaya ve işlerini Kanada genelinde ve küresel olarak genişletmeye çalıştıkları için memnuniyetle karşılandığını söyledi.”

Kriptoparaci’nin bildirmeye devam ettiği gibi, kriptokrasi para biriminin menkul kıymetler kuralları ile etkileşimini çevreleyen konular, bazı ülkelerin düzenleyicileri, özellikle de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için merkezi bir görüşme oluşturmuştur.

Kanada, en son belgelerin tonunun, kripto para birimi piyasası katılımcıları hakkında endişe etmekten ziyade göze çarpacak şekilde protesto göstermesiyle kıyaslanarak dürüst bir duruş sergilemiştir.

İki kurum, fintech topluluğu, yatırımcılar ve özel olmayan diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlara danışacak.

IIROC Başkanı ve CEO’su Andrew J. Kriegler, “Dijital ve kripto varlıklarının ortaya çıkması düzenleyiciler, yatırımcılar ve pazarlar için artan bir ilgi alanı olmaya devam ediyor – ve birlikte, menkul kıymetler düzenleyicileri bu alandaki anlayışımızı derinleştirmek için adımlar atıyor” dedi. . Kriegler devam etti:

“İnovasyona adapte olmalı ve yatırımcı korumasını korurken düzenleyici gereksinimlerin bu benzersiz iş modellerine en iyi şekilde nasıl uygulanabileceği ve uygulanabileceği konusunda piyasaya netlik sağlamalıyız.”

Daha kapsamlı kontroller için itici güç, şu anda kullanıcılarına 190 milyon dolar borçlu olan yerel ticaret platformu QuadrigaCX’in ilk kez tahliyesinin ardından Kanada için zamanında bir bağlantıya giriyor.

CEO’nun Aralık’taki ölümünün ardından, platformun fonlarının çoğuna erişilemezken ortaya çıkan olaylarla ilgili tartışmalar ortaya çıktı. Büyük Dört denetçi EY firmanın yönetimini yönetiyor.

Daha fazla haber

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.