Kripto Madenciliği Devi Bitmain 625 Milyon Dolar Kaybetti

0

Çin yerel madencilik oluşumu ve ASIC üreticisi Bitmain, bu yılın ilk iki ayında 625 milyon dolar kaybetti.

Raporda, şirket Mart ayında 625 milyon dolar, Ocak ayında 345 dolar ve Şubat ayında 280 milyon dolar zarar açıkladı. Bu sonuçların eski moda 16 nanometre ASIC’lerin düşük fiyatlarla satılmasından kaynaklandığı söyleniyor. Ve envanter bu makinelerden temizlendikten sonra, yeni 7 nanometre maden cihazının satışından yeni karların gelmesi bekleniyor.

Yeni Modeller İle Kar Elde Edilecek

Söz konusu cihazın satışları sayesinde şirketin brüt kar marjının nisan ayında % 30’a ulaşması bekleniyor. Mart ayının sonunda, firma 7 nanometre olan Antminer S17 serisi madencilerin 9 Nisan’da piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı.

Haber kaynaklarının Haziran ayında bildirdiği gibi, Bitmain, kripto para birimi piyasası yeniden kazançlar rapor etmeye başladığındı. Böylece halka arz için ilk planları tekrar gözden geçiriyor. Şirket, planlanan Hong Kong halka arzından 3 milyar dolar kazanmayı umuyor. En yeni rapor ise, bu fon sağlama hedefinin ABD’de listeleniyorsa 300 milyon ile 500 milyon dolar arasında düşürüleceğini ileri sürüyor.

Bu haftanın başlarında çıkan kesin olmayan haberler, Bitmain’in büyük bir rakibi olan Canaan Creative’in ABD’de bir halka arz başvurusunda bulunan ilk Çin Madencilik firması haline geldiğini ortaya koydu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.