Kripto Para Birimlerinde Son Durum: Bitcoin, Ethereum, Ripple, XRP

0

Bitcoin fiyatı 8,600 dolar seviyesine yaklaşıyor ve en yüksek kriptolarda hafif artışlar yaşanıyor. 1 Haziran Cumartesi günü ilk 20 kripto para biriminin çoğu hafif bir artış bildirdi. Gün itibariyle Bitcoin (BTC) 8,600 dolar seviyesine yaklaştı. Verilere göre, Bitcoin gün içerisinde % 1’in üzerinde bir artış kaydederken, basın zamanında 8.532 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında, bu kripto para % 6’nın üzerinde.

Kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir blockchain istihbarat firması Chainalysis’den yayınlanan araştırmalar, Bitcoin için yapılan ekonomik işlemlerin sadece % 1.3’ünün 2019’un ilk dört ayında tüccarlardan geldiğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) şu anda 28,2 milyar dolar olan pazar bonosu ile en büyük altcoin olma pozisyonunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin, Ripple’in XRP’si, basında 18 milyar dolarlık bir piyasa kapasitesine sahip. Kripto verileri, Ethereum’un son 24 saat içinde değer artışını yaklaşık % 1 oranında gördüğünü gösteriyor. Gün içinde ETH 265 dolar civarında işlem görüyor. Haftalık grafikte bu birimin değerinin de % 6 civarında arttığı görüldü.

XRP ve Tron Hafif Artışlar Gördü

XRP, son 24 saatteki oranın sadece bir kısmını artırıyor ve şu anda yaklaşık 0.428 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık grafikte bu kripto para neredeyse % 11 arttı.

En büyük 20 kripto para birimi arasında, Tron ​​(TRX), gün içinde neredeyse % 20 ve haftada % 37 artışla en kayda değer fiyat hareketini rapor ediyor. Piyasada, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bir hafta önce bildirilen toplam değerden neredeyse % 8 daha yüksek. Bu da 270.2 milyar dolar ediyor.

Haberlerin dün bildirdiği gibi, G20’nin İsviçreli Finansal İstikrar Kurulu’nun uluslararası gözlemcisi, en son açıklamasında, düzenleyicilerin kripto alanındaki finansal faaliyetlerle ilgili risk değerlendirme stratejilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Gün içinde haber kaynakları, Amerika Birleşik Devletleri’nin dünya genelinde kripto para alım satım işlemlerinde en büyük trafiğin kaynağı olduğunu bildirdi. Listede Amerika Birleşik Devletleri’ni Japonya takip ediyor ve ikinci sırada yer alıyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.