Libra, Kripto ve Bitcoin Gelişimini Hızlandırdı

0

Bitwise, Facebook’un Libra isimli istikrarlı kriptosunun, Bitcoin (BTC) gibi birimlerin gibi ilerlemesini üç yıl hızlandırdığını açıkladı. Bitwise, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi endeks fon sağlayıcısı bir kuruluş. Konuya ise 1 Ağustos’ta web sitesinde yayınlanan ve yatırımcılara yazılan bir mektupta değiniyor.

Libra Bitcoin Birimine Dikkat Çekti

Mektupta, Bitwise’ın küresel araştırma başkanı Matt Hougan, şirket adına şunları söyledi:

“Facebook’un Libra ve hakkındaki kongre oturumu sayesinde, Bitcoin ve diğer kriptoların geleceğini iki veya üç yıl öne çektik. Tüm konuşmaları, tartışmaları ve ana tartışmaları günümüzde yaptık.”

Yasal Denetimin Arttırılması

Firma, Libra’nın gelişimi ve Kongre ile ilgili kripto oturumlarının bir sonucu olarak, “insanlar artık kripto para birimini göz ardı edemeyeceğini fark ediyor” iddiasında bulunuyor. Yine de Bitwise, kriptoya gösterilen tüm dikkatin pozitif olmadığını ve düzenleyicilerin olumsuz olabileceğini belirtiyor. Kriptoya odaklanmanın gelecekte olumsuz etkileri olabilir.

Şirket ayrıca, hükümetin, şimdi kriptoya dikkat çektiğinden, ilk kripto para teklifleri ve düzenlemesiz borsalar gibi kripto para birimi endüstrisinin daha gölgeli kısımları üzerinde düzenleme yapmasını beklediğini belirtti. Bitsel olarak biter:

“Ancak bu inceleme ve dikkat ile bile kripto uzun vadede iyi olacak. Yatırımcılara, düzenleyicilerin dahil olduğu güvencesini verecek ve kriptonun olgun versiyonunun geliştirilebileceği ilkeleri netleştirecektir. ”

Haber kaynaklarının geçen ayın sonunda bildirdiği gibi, Facebook yatırımcılarını Libra biriminin yayınlamama ihtimaline karşı uyardı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.